Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2021 HESAPLAMA

Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2021 HESAPLAMA

Bankalar ayrıca tarım makineleri alımı için kredi sağlamaktadır. Bu bankalardan önce Ziraat Bankası ve Denizbank sayılabilir. Traktör için kredi almak için belgeler gereklidir. Koç Finans, traktör kredisi de veriyor. Kredinin 72 aya uzatılmasının ardından çiftçilerimiz derin bir nefes aldı. İlgili başvuru ücretlerini ödeyerek ve özel faiz oranları kullanarak krediden yararlanabilirsiniz. Mali sıkıntı durumunda ödemeleri ertelemek de mümkündür. Sizin için yaklaşık bir kredi hesabı yaptık. Traktör kredisine ait tüm detaylar içeriğimizde bulunabilir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi (72 AY VADELİ)

Bankalar müşterilerini traktör kredisi kampanyalarıyla destekliyor. Traktör satın alma kredisi, tarımsal mekanizasyon makinelerinin kredili satışına dayalı deneyim raporu ve incelemelere dayanılarak verilmektedir. Son yıllarda bu alanda benimsenen normlara uygun olarak kredi vadesi 72 aya çıkarıldı. 0 km uzaklıktaki traktörlere ek olarak, basın bülteni, kullanılmış traktör satın almak için kredi kullanımını vurgulamaktadır. Değişken veya sabit oranlı kredilerle satın alınan traktörlerin hizmet ömrü 5 yılı geçmemelidir. Son yıllarda traktör kredileri 60 aydır kullanılmaktadır. Birçok banka, tarım makineleri alımı için kredi sağlamaktadır. Ancak Ziraat Bankası, en düşük faiz oranlarıyla kredi veren bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Ziraat Bankası, çiftçisine tarımsal mekanizasyon kredileri ile destek vermeye devam ediyor. Krediler, kültür, hayvancılık, su ürünleri yetiştiriciliği veya balıkçılıkta olgunlaşma için çıkarları ve fırsatları olan bireylere veya tüzel kişilere verilir. Kredi, bu alanlarda kullanılacak alet ve makinelerin satın alınmasında kullanılacak. Traktörler satın alınan alet ve ekipmanlar arasında sayılamaz. Biçerdöverler, biçerdöverler, balya makineleri ve yem biçerdöverleri, süt sağma makineleri, biçme makineleri, yem karıştırıcılar, pulluklar, pulluklar, otomatik besleyiciler, suluklar, süt soğutucular, yankı sirenleri vb. Birleştirin. Arabalar da satın alınabilir.

Traktör Kredisi Kullanıma hazır, yukarıda listelenen ürünlerin yeni ve kullanılmış alımlarında kullanılır. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan kredinin kullanılabilmesi için araca tarımsal bilgi belgesi verilmesi gerekmektedir. Tarımsal mücadelede kullanılan araçlar için bu sertifika gerekli değildir. Tarımsal mekanizasyon kredilerinden sabit faizli krediler müteahhitlerden satın alınır ve anlaşma kapandıktan sonra borcunuz bitene kadar sabit bir oranda kullanılır. Başka bir deyişle, artan faiz oranları borcunuz bitene kadar size zarar vermez.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Krediyi kullanmak için bankaların şartlarını değil, Bakanlar Kurulu kararlarından kaynaklanan şartları sağlamalısınız. Kullanılan kredi limitleri, hesaplanan tutarın % 75‘idir. Yıllık faiz oranları yüzde 5 ile yüzde 7 arasında değişiyor. Ziraat Bankası’nın sağladığı tarımsal krediler, genellikle bakanlıkla imzalanan bir protokolün sonucu olmakla birlikte, bankanın kredi başvurusunda bulunduğu özel koşullar da bulunmaktadır. Bu bağlamda krediler üç kategoriye ayrılabilir. Sabit oranlı traktör, değişken oranlı traktör ve kullanılmış traktör alımı için verilecek kredileri tek tek ele alacağız.

İkinci El Traktör Kredisi

Ziraat Bankası ikinci el traktör satın alma imkanı da sunmaktadır. Ancak traktörler 5 yaşında olmalıdır. Krediler, traktöre özgü hasarın değerinin yüzde 75’i için veriliyor. Ziraat Bankası Traktör Kredisi Yukarıda belirtilen sabit veya değişken faiz oranıyla krediden yararlanabilirsiniz. TKDK, IPARD programları kapsamında traktörü desteklemez. Bu nedenle Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusunda bulunmalısınız.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Tarım kredisi almak için bireylerin talep ettikleri belgeler arasında;

Bireyler için;

 • T.C. kimlik
 • Faaliyet şirketlerinin son 3 aylık bilançosu ve bilançosu veya gelir tablosu.
 • Bir çiftçinin kayıt belgesi
 • Garanti belgeleri
 • Bir çiftçilik işi bağlamında sunulması gereken belgeler vardır.

Tüzel kişiler için;

 • Vergi Levhası
 • İlgili odadaki kayıt belgeleri
 • Bir çiftçinin kayıt belgesi
 • Ticari sicil bülteni
 • Garanti belgeleri
 • Agro-endüstriyel belgeler
 • Kuruluşun yeni başlayanlar için değerlendirmesi.
 • Eski şirketler için – son 3 yıla ait bilanço veya kar ve zarar hesabı.
 • Tüzel kişiyi temsil eden kişinin temsile yetkili olduğunu kanıtlamak için belgeler gereklidir.

Olumlu kredi politikasına ilişkin açıklama Ziraat Bankası ve tarımsal kredi birlikleri tarafından yapıldı. Açıklamaya göre, Ziraat Bankası ve TKK tarafından 2021 yılında tarımsal kredisi yetkilendirilen traktörlere yatırım dönemi kredisi verilecek. Ziraat Bankası Traktör Kredisi Bu krediyi alabilmek için üreticilerin ürün veya hayvancılık (koyun, sığır, damızlık kuşlar ve kümes hayvanları) yetiştirmesi gerekiyor. Detaylar için Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2021 Faiz Oranları adlı yazımıza gözatabilirsiniz. Bu bağlamda krediyle kullanılması amaçlanan traktörlerin 8 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

Traktör Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Şartlar

 • Sadece Ziraat Bankası’ndan değil, traktör kredisi aldığınız bankadan da ÇKS belgesi almanız zorunludur.
 • Kredi kullanabilmek için temiz bir geçmişe ve yüksek bir kredi notuna sahip olmanız gerekir.
 • Bir acenteye vergi ödemeniz gerekmez.
 • Adresiniz banka tarafından teyit edilecektir.
 • İpotek, bankanın satın aldığı traktöre depozito olarak verilir. Ancak banka gerekli gördüğü takdirde teminat isteyebilir.
 • Çiftçiler için kayıt sertifikanız olmalıdır. ÇKS’yi kaydetmek için burayı tıklayın.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi HESAPLAMA

Ziraat Bankası, traktör kredisi için üst limiti 0 km veya kullanılmayan traktörler ve kullanılmış traktörler için tahmini fiyat üzerinden sigorta bedeline göre belirlemektedir. Her iki durumda da, üst kredi limiti tazminat tutarının % 75’idir. Başka bir deyişle, kalan %25 için bir depozito yatırmanız gerekir. Ziraat Bankası’nın tarımsal mekanizasyon kredileri aylık faiz oranı %0,50 ve yıllık faiz oranı %6’dır. Durumu hesaplama örnekleriyle daha iyi ifade edelim.

 • Yılda 1 taksitle 60 ay kredi tercih ederseniz, 50.000 Türk Lirası krediyi iptal ederseniz toplam 65.000 TL ödersiniz.
 • 40.000 Türk Lirası kredi çekerseniz, 60 ay boyunca her yıl 1 faizle taksitli 10.000 400 Türk Lirası ödeyerek krediyi alabilirsiniz.
 • 12 ay taksitle 30.000 Türk Lirası kredi kullanırsanız 39.000 Türk Lirası geri alırsınız.

Traktör Kredisi Veren Bankalar

5 yıldan eski olmayan traktör alımlarında aşağıdaki bankalardan 72 aya kadar kredi çekebilirsiniz. Ayrıca, traktör alımı için banka dışı finans kuruluşlarından krediler sağlanmaktadır.

Bankalardan ve finans şirketlerinden alınan kredilerle 72 aya kadar traktör ve diğer tarım ekipmanlarını satın alabilirsiniz. Ziraat Bankası Traktör Kredisi Traktör Kredisi İkinci el alımlarda traktör yaşının 5 veya daha az olabileceğini lütfen unutmayın. ÇKS Belgesine sahip tüm çiftçiler kredi almaya hak kazanır. Yine TKDK’nın 2021’de traktör kredisi vermeyeceğini unutmayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.