Telefondan Çıktı Nasıl Alınır? EN KOLAY YÖNTEM

Telefondan Çıktı Nasıl Alınır? EN KOLAY YÖNTEM

Telefondan çıktı almanın en kolay yolunu keşfetmek ister misiniz? Akıllı cihazınızdaki iletişim uygulamalarını kullanarak telefonunuzdaki belgeleri yazdırabilir veya telefonunuzdaki çıktı yazdırabilirsiniz. Telefondan çıktı alabilmek için öncelikle cihazın yazılım sistemi dikkate alınmalıdır. Android veya IOS işletim sistemine sahip bir cihazdan çıktı almanın en kolay yolunu inceledik. Şimdi Sizlere ilk olarak İphone’dan çıktı nasıl alınır? sorusunun cevabını vereyim.

Telefondan Çıktı Alma iPhone Nasıl Yapılır?

iPhone telefondan çıktı almak için cihazınızın önce AirPrint’i desteklemesi gerekir. Maalesef, Airprint’i desteklemeyen iOS cihazlarda yazdırma mümkün değildir. Airprint ile fotoğraf, ekran görüntüsü ve PDF belgeleri gibi yazdırmak istediğiniz herhangi bir görüntüyü kablosuz bir ağa bağlanarak elde edebilirsiniz. Telefonunuzdan çıktı almak için kablosuz ağa bağlı telefonunun iOS işletim sistemi üzerinde fotoğraf basmayı planlıyorsanız, telefonunuzdaki fotoğraf uygulamasına gitmeniz ve ardından ilgili fotoğrafı seçmeniz gerekmektedir. Telefonunuzun sol tarafındaki Paylaş simgesine tıklayarak bir veya birden fazla fotoğraf yazdırabilirsiniz.

İphone-Çıktı-Alma

İphone-Çıktı-Alma

Yukarıdaki fotoğraf için bir rehber var ve şimdi markalı bir Apple telefonda nasıl belge yazdırılacağından bahsedelim. Bir belgeyi yazdırmak için belgeyi aygıtınızda açmanız veya bir web sitesine gitmeniz gerekir. Açılan pencerede bulunan kare ikonu sayfanın en altındadır ve üzerine tıklamanız gerekmektedir. Telefonunuzda yazdırılacak belgeyi seçip paylaş düğmesine bastığınızda ekranda seçenekler göreceksiniz ve ikinci yazdır simgesini seçmeniz gerekecektir. Kısaca, işlem sırası şu şekilde ifade edilir:

  1. Yazıcınızı ve iPhone cihazınızı kablosuz bir ağa bağlayın
  2. Çıktı almak istediğiniz fotoğrafınızı fotoğraflar bölümünden bulabilirsiniz
  3. Fotoğrafınızı bulduktan sonra ekranın sol alt kısmında bulunan paylaş butonuna tıklalayalım
  4. Açılan sekmede biraz aşağıya doğru inelim
  5. Yazdır bölümüne tıklayalım
  6. Açılan menüde ise yazıcıyı seç kısmından kablosuz ağa bağlı olan yazıcınızı bulalım
  7. Yazıcınızı bulduktan sonra kaç adet olacağını kopya kısmından bulabilirsiniz
  8. Daha sonra kablosuz yazıcınızda çıktınızı bekleyin

Sizlere vermiş olduğum işlemleri sırasıyla doğru şekilde yaptıktan sonra İphone telefonunuzdan çıktı alabilirsiniz. Siz okurlarımıza KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2021 Şartları Nelerdir? konumuzu da paylaşmak istedik. İlginizi çekerse her zaman ki gibi en doğru ve basit şekilde sizlere açıklamıştık 🙂

Android Telefondan Çıktı Alma Nasıl Yapılır?

Android telefondan çıktı alma gerçekten çok kolay. Yapılacak ilk şey, yazıcınızı Android telefonunuzda kurmaktır. Kurmak için elbette ki “Google Play” ziyareti yapmanız gerekir 🙂 Yazıcınızı kurmak için telefonunuzun Ayarlar sekmesine gitmeniz ve arama düğmesine “Yazdır” yazmanız gerekir. Telefonunuzun yazıcı işlevi etkin değilse, etkinleştirmeyi tamamlayın ve yakınınızdaki yazıcıları görün. Yazdırmak istediğiniz cihazın marka ve modelini göreceksiniz ve üzerine tıklamanız gerekecek. Ancak yazıcınızın marka ve modeli ile ilişkili markayı göremiyorsanız üzerinde bulunan Yazıcı Ekle butonuna tıklayıp yazıcınızın marka ve model bilgilerini buraya girmeniz gerekecektir. Yazıcı adını ve IP adresini girdiğinizde, yazıcınız ekranda belirir. Artık yazıcıya dokunarak etkilenen belgeyi veya resmi kaldırabilirsiniz.

Android-Telefon-Çıktı-Alma

Android-Telefon-Çıktı-Alma

Bir USB kablosu kullanarak Android cihazınızdan yazdırabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Android cihazların şarj kablosundan adaptörü çıkardıktan sonra kalan kablo USB görevi görecektir. Ayrıca bir USB kablosu da sağlayabilir, ancak telefonunuzun bir şarj bağlantı noktasıyla uyumlu olduğundan emin olun. Daha sonra taktığınız kablonun diğer ucunu yazıcının şarj girişine taktığınızda telefonunuzda bildirim eklentisini göreceksiniz. Ardından “Tamam” düğmesine tıklayın. Sadece bir fotoğraf veya belge açın ve Paylaş düğmesine basın. Şimdi ise telefondan çıktı alma google konusunda sizlere bilgi vereyim.

Google Telefondan Çıktı Nasıl Alınır?

Google telefondan çıktı alma konusunda iseAndroid ve iOS işletim sistemlerini çalıştıran telefonlardan yazdırmayı yönetmenin en kolay yolunu sizinle paylaştığımıza göre şimdi de Google’ın yazdırma yönteminden bahsedelim. Chrome’a ​​yazdırmak için tek yapmanız gereken Google hesabınızdan Google Cloud Print’e erişmek. Google Cloud Print’te iki farklı çıktı yöntemi vardır. Sunulan yöntem, yazıcı türünüze bağlı olarak hem klasik hem de bulut yazıcıları içerir. Chrome’dan mobil cihaza yazdırabilir ve yazıcılarınızı Google Cloud Print kullanan herkesle paylaşabilirsiniz. Android telefonlarda Google Cloud Print ile yazdırın. Ancak, AirPrint kullanarak iOS telefonlardan yazdırabilirsiniz.

Android’den yazdırmak için önce Google hesabınızda oturum açmalısınız. Hesabınıza Google Cloud Print’i yükledikten sonra Android cihazınızda Chrome’u açmanız gerekir. Ardından yazdırmak istediğiniz belge, dosya, resim veya sayfayı açın, sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayın ve buradan yazdır seçeneğini seçin. Uygun aygıtı seçebilir ve alacağınız çıktının sayfa sayısı, düzeni ve rengi için seçenekleri belirleyebilirsiniz.

Apple cihazınızdan yazdırmak için Airprint kullanmanız gerektiğinden daha önce bahsetmiştik. iOS telefonunuzda Chrome’u açmanız ve yeniden yazdırmak istediğiniz türleri seçmeniz gerekir. Ardından sağ üst köşeye tıklayarak ve yazıcı modelinizi belirterek yazdırabilirsiniz.

WhatsApp’tan Yazıcıya Gönderme Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki adımları izleyerek ekran görüntülerini veya belge ve dosyaları WhatsApp üzerinden yazdırabilirsiniz. Whatsapptan yazıcıya gönderme telefonunuzdan yazdırabilir veya Whatsapp Web’i açabilirsiniz. Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açmanız ve Android cihazlar için sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayarak WhatsApp Web’e tıklamanız gerekmektedir. Ardından önünüzde bir QR kod tarayıcı belirecektir. Bu sırada bilgisayarınızda veya tabletinizde Chrome’u açın, arama çubuğuna WhatsApp Web yazın ve ardından açılır penceredeki QR kodunu taramak için telefonunuzu kullanın. WhatsApp konuşmalarını görüntülemek için “WhatsApp Konuşma Yazdırma Yöntemi” başlıklı içeriğimizi incelemenizi öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.