Devlet Destekli Solucan Gübresi Hibesi 2021

Devlet Destekli Solucan Gübresi Hibesi 2021

Herkesin bildiği gibi KOSGEB, girişimci sertifikası alınması şartıyla hazırlanan proje karşılığında destek sağlar. Girişimcilere bağışlar verildiği gibi, “Solucan” ın üretimi de onların açılış için aynı şartları yerine getirmelerini gerektirir. Solucan gübresi üretiminde KOSGEB desteği talep etmek için yazımızı hemen inceleyebilirsiniz. Solucan gübresi örnek proje Solucan gübresi üretim tesisi yapmak Devlet Destekli Solucan Gübresi Hibesi 2021 Solucan gübresi Hibe Desteği Tarım Bakanlığı solucan gübresi desteği Solucan gübresi üretimi Solucan Gübresi Solucan gübresi Devlet Desteği 2021 Solucan Fiyatları

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Kosgeb Uygulamalı girişimcilik eğitiminize başlayarak, girişimci sertifikası alarak, kendi işinizi kurarak ve solucan fabrikası için proje hazırlayarak kosgeb’in desteğinden yararlanabilirsiniz.

Bu destek çoğunlukla 2000 TL gibi girişim yaratmaya destek adı altında hiç şüphesiz verilen destektir. Daha sonra makinenin montajı için taşıyıcı olarak 18.000 liraya kadar bir araba tutucusu sağlanır. Örneğin 10.000 lira + KDV’lik bir üretim havuzu var. Bu üretim havuzunun % 60’ını girişimciye bir süre için geri ödüyor. Bu 10.000 liralık üretim havuzu için ön fatura 3 farklı tesisten teklif şeklinde alınmaktadır. Teklif olarak alınan proforma faturalar Kosgeb’e gönderilir ve aralarından en uygun fiyat seçilerek onaylanır. Girişimciler giderek artan bir şekilde kendi kurumsal hesaplarından üretim havuzu olarak ödeme alıyorlar ve bunları aracı satın aldıkları şirketlerin hesaplarına aktarıyorlar. Kosgeb’e fatura ve ödemenin yapıldığına dair bir makbuz ile giderseniz yetkililer aracı kontrol edecek ve kabul edecek, birkaç ay içinde size% 60’ı iade edecektir. Böylelikle 10.000 liralık üretim havuzundan 6 bin lira çekilecek. Benzer şekilde, aynı yöntem diğer makinelerde uygulanarak para iadesi alınabilir.

Solucan Gübresi Üretimine KOSGEB Devlet Desteği

Örneğin elek, havuz, ısıl işlem makinesi ve tartı gibi birçok makine maksimum 18 bin lira değerinde geliyor.
Bu detaydan söz ederseniz örneğin 18.000 liraya kadar örneklenir. Bunun bu liradan önce söylenmesinin sebebi ise yukarıda da belirttiğimiz gibi 10 bin lira değerinde bir arabanın 6 bin lira olmasıdır. Yani KOSGEB KDV hariç fiyatın% 60’ı desteklendiği için bu beyanname kullanılmaktadır. Bunun sübvansiyonlu 6 bin liralık 3 otomobil alımına tekabül ettiği unutulmamalıdır. 30.000 TL’lik bir yatırım yapıldığını düşünerek girişimciye KDV hariç 30.000 TL’lik yatırımdan sübvansiyon şeklinde 18.000 TL geri ödüyor.

KOSGEB Solucan Gübresi Üretim Maliyeti

Solucan gübresi üretimi için KOSGEB’den kredi desteği olarak şirket, işletme maliyetlerine destek olarak 30.000 liraya kadar destek ve tesis ekipmanı desteği sağlıyor.

İşletme giderleri desteği 30 bin TL yani şirket için kira ve personel giderleridir. 30 bin TL işletme giderlerinde kira ve bordro vergileri hariç giderlerin % 60’ı 24 ay desteklenmektedir. KOSGEB 50 bin lira hibe sağlıyor. Bu hibeden 50.000 liranın tam olarak kullanılması mümkün değildir. Kurulum için gerekli makine, ekipman ve tesisatlar ancak 18.000 liraya kadar satın alınabilir. Kalan tutardan kiralama, personel ve iş kurma maliyetleri karşılanır.

Solucan Gübresi Hibesi

Solucan Gübresi Hibesi

Solucan Gübresi Üretiminde Devlet Hibe ve Teşvikleri Nasıl Alınır?

KOSGEB, bu hibeye ek olarak, büyük bir yatırımı desteklemek için 100.000 TL hibe teklif ediyor. 100.000 TL sabit yatırım yardımı ile aynı şekilde işlem yapılabilmekte ve geri ödemeli kredi alınabilmektedir. Taksitle 100.000 liraya araba alınabilir. Böylelikle KOSGEB, KOSGEB’e kredi olarak 150.000 TL tutarında solucan gübresi üretimini desteklemektedir. Bu desteğin 50.000 Türk Lirası geri ödemesiz hibe, 100.000 Türk Lirası ise geri ödemeli kredi şeklinde verilmektedir. Kısacası girişimciler, evde öz sermaye kullanmadan Cosgeb desteğinden yararlanamazlar. Öncelikle sermayelerinden yatırım yapıp daha sonra hesapları ile Kosgeb’e başvurarak bu ücretleri geri alabilirler. Devlet destekli çalışmalar hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretimi Desteği

Benzer bir detay daha var; İşletme açtıktan sonra otomobil satın alınmalıdır. Kosgeb, şirket kurulduktan sonra satın alınan araçların sorumluluğunu almaz. Kosgeb, proje kapsamında daha önce satın alınan makinelere destek veriyor ve buradaki detaylar, satın alma işlemlerinin işletme kurulduktan sonra yapılması gerektiğidir. Kosgeb, faturaları ve makbuzları 2 yıldan eski olmadıkları takdirde bozulmadan kalan makineleri destekler.

Genç Girişimcilere Devlet Desteği (KOSGEB)

Kısacası öncelikle bir girişimci sertifikası almalısınız. Daha sonra işimize başlıyoruz, projemizi hazırlıyoruz, projeyi hazırlarken sözlü kısımlar oluyor, dolduruyoruz, proforma faturaları, mali kısımları doldurup yönetim kuruluna sunuyoruz. Konsey bunu kabul eder ve ardından masrafların geri ödenmesi ve arabanın satın alınması süreci başlar. Destek, kart onaylı makineler satın aldığınızda son halini alır.

KOSGEB Solucan Gübresi Desteği Alma

KOSGEB’i desteklemenin yanı sıra, üreticilerimiz çeşitli alanlarda destek almaktadır. TKDK, belirtilen oranlarda hayvancılık desteği sağlayan kuruluşlardan biridir. TKDK’nın desteklediği sektörlerde maalesef solucan gübresi üretimi yapılmamaktadır. Ayrıca bankalardan alabileceğiniz kredilerle solucan atışı yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.