Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? 2021 (200.00 TL HİBE)

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? 2021 (200.00 TL HİBE)

Ziraat Bankası’ndan %0 yani tamamen faizsiz hayvan kredisi nasıl alınır? Bilmek istiyorsanız, bu içeriği hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan okumanızı tavsiye ederim. Sizlere en doğru ve en basit şekilde anlattım, 7 yıl vadeler de en az 1 en çok ise 2 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi sahibi olabilirsiniz. Köye dönmek isteyen 40 yaş altı genç çiftçiler ve 18 yaş üstü kadın girişimciler. Krediyle satın alacağınız tavuk, inek, dana, düve, koyun veya keçi ile çok daha avantajlı olacaksınız. Çünkü devletimiz size %10 daha fazla hazine desteği veriyor. Bu destekten nasıl yararlanacağınızı sizlere açıkladım.

Faizsiz Hayvan Kredisi Hangi Bankalar Vermektedir?

Hayvan yetiştiricilerine koyundan damızlıklara kadar hangi bankanın faizsiz hayvan kredisi verdiğini biliyor musunuz? Çoğumuzun tahmin edebileceği gibi Ziraat Bankası. Ziraat dışında hiçbir banka faizsiz hayvan kredisi vermemektedir. Nedeni çok açık ve basit. Çünkü devletimiz sadece Ziraat Bankası aracılığıyla hayvan satın alanlara maddi destek veriyor. Bunu zaten resmi bir derginin yayınlanmasıyla duyurdu. Ziraat Bankası aracılığıyla hayvan satın alanlara da devletimiz faiz desteği vermiyor. Çiftçilerimize sadece faizsiz kredi veren Ziraat Bankası, teklifinde belirli şartlar aranmaktadır. Koşullar, kredi türüne bağlı olarak biraz değişebilir. Şimdi size ziraat bankası kimlere faizsiz kredi veriyor? sorusunun cevabını açıklayalım.

Faizsiz-Hayvan-Kredisi

Faizsiz-Hayvan-Kredisi

Ziraat Bankası Kimlere Faizsiz Kredi Veriyor?

Tabi ki Ziraat bankasından faizsiz hayvan kredisi almanın şartlarından bahsedeceğim. Ama ondan önce çok daha önemli bir şeyi bilmelisin. Buda Ziraat Bankası kimlere faizsiz hayvan kredisi veriyor. Bu kategoride herhangi bir şartı karşılayamıyorsanız veya istenildiği niteliklere sahip bir çiftçi değilseniz, istediği kadar 0 faizli kredi olsun alamadıktan sonra işinize yaramaz. Bu nedenle sevgili çiftçilerimiz. Birincisi, Ziraat Bankası kime ve neye faizsiz kredi veriyor? Önce bu konu hakkında konuşalım. Ziraat bankası Sütçü Kombine ve Sığır Yetiştiriciliğine 25 milyon TL kadar faizsiz kredi vermektedir;

 • İşletme belgenizin olması durumunda siz çiftçilerimize ilk önce %50 faiz desteği uygulanmaktadır. Fakat başvuru yapan sizlere açıklayacağım nitelikler den 5 tanesinin hepsine sahipse faizsiz sütçü yada sığır cinsi hayvan alımlarına kredi kullanabilir. Şimdi size hazırladığım tabloyla bu niteliklerden bahsedeyim.
Sütçü Kombine ve Sığır Yetiştiriciliğine
Öncelikli Bölge Yatırımı 10% 10%
Atıl İşletme Alımı 10%
Yurt İçi Doğan Hayvan Alımlarına 10% 10%
Kendi Yemini Üreten Yada Mera Kullanan Çiftçilerimize 10%
Organik Tarım/İyi Tarım Uygulayanlara 10%
40 Yaş Altı Genç Çiftçilerimize 10% 10%
18 Yaş Üstü Tüm Kadın Çiftçilerimize 10% 10%
Damızlık Düve Yetiştiriciliği
Öncelikli Bölge Yatırımı 10% 10%
Atıl İşletme Alımı 10%
Yurt İçi Doğan Hayvan Alımlarına 10%
Kendi Yemini Üreten/Mera Kullanan 10%
40 Yaş Altı Genç Çiftçilerimize 10% 10%
Kadın Çiftçi (18 Yaşından Büyük) 10% 10%

Yukarıdaki seçeneklerin sizlere sağladığı hibe desteği oranlarını paylaştık. Hesabınızı iyi yapmalısınız.

Faizsiz Hayvan Kredisi Şartları Nelerdir?

Yukarıda da görebileceğiniz gibi Ziraat Bankası bunları karşılayanlara faizsiz hayvan kredisi vermektedir. Aşağıdaki koşulları sağlıyor olsanız dahi yukarıdaki tablolardan en az 4 yeterliliğe sahip olmanız gerekmektedir. Diyelim ki bu özelliklerden en az 4 tanesine sahipsiniz. Faizsiz hayvan kredisi şartları nelerdir?  gerekli şartlar nedir? Bu soruyu yanıtlamadan önce size bir kez daha hatırlatmam gerekiyor. Bu durumda Ziraat Bankası hayvan kredisinde belirtilen şartlar ikiye ayrılır. Birincisi – başvurandan, ikincisi -; Hayvanlar satın alın. Bu nedenle terimleri daha iyi anlamak için bu konuyu bu iki alt başlığa dahil ettim. İşte çiftçilerde aranan şartlar;

 • İşletme belgenizin olması. Bu belgeyi Tarım İl Müdürlüklerinden alabilirsiniz. Nasıl alacağınız da ÇKS Belgesi Nasıl Çıkarılır? Talep Edilen Belgeler Nelerdir? de bulabilirsiniz.
 • Findeks Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan not değerinin 1000 puan altında olmaması gerekir.
 • En az iki tane kefil istenilir. Sözleşme formunda kefillerin eşlerinin de imzası olacağını bilmenizi isterim.
  Çekilecek kredinin %150 miktarı kadar ipotek talep edilir. Bu ipotek ev olabilir. Küpe numaraları Tarım İl Müdürlüklerinde kayıtlı hayvanlarda rehin edilebilir.
 • GİB, SGK gibi resmi kurumlara borcunuzun olmamış olması gerekir.

Satın Alınacak Olan Hayvanlardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Satın alınacak olan hayvanlarda aranan şartlar nelerdir? sorunuza en basit ve doğru şekilde şartlarını sizlere açıklayalım. Sizlere maddelere halinde hazırladık;

 • 5 baş manda yada damızlık süt sığırı alınması gerekir.
 • İlk yavrusuna gebe yada ilk defa doğum yapmış
 • Azami 36 aylık olmalı
 • Angus, Hereford, Şarole, limuzin ırkı ile kombine ırk olan Montbeliard, Brown Swiss ve Simental alımının yapılması
 • Azami 36 aylık
 • İlk yavrusuna gebe veya da bir defa doğum yapmış olması
 • 4 ile 13 aylık arası yaşta olması gerekir
 • 10 baş yada üzerinden hayvan alınması
 • Kültür ırkı yada melezi olarak azami 48 aylık olması
 • Koyun için 50 keçi için ise 25 baş en az alım yapılması
 • 6 ila 24 aylık arası olması gerekir.

Kendisiyle birlikte satın alınacak tüm hayvanların HAYBİS‘te küpe numarası olması zorunludur. Hayvanlar da TARSİM tarafından sigortalanmalıdır. Yetiştiriciliği desteklemek için Resmi Gazete’nin açıklamasında belirtilen şartlar bunlar arkadaşlar. Tüm bu şartları sağlayan çiftçilerimiz nasıl başvurabilir?

Faizsiz Hayvan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki şartları sağlayan bir çiftçi iseniz önce rahatlayın derim. Ziraat bankasından faizsiz hayvan kredisi almak artık çok kolay. Ancak, başvuru sürece biraz uzun sürebiliyor. Başvuru sürecini başlatmak için doğrudan Ziraat Bankası’na kimlikle gidebilirsiniz. Başvuruya devam edebilmeniz için bazı belgelerin yanınızda olması gerekir. Bunlar ne tür belgelerdir? Hayvan kredisi almak için gerekli belgeler nelerdir? Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra süreç şu şekilde devam eder;

 • Banka ilk olarak başvuru sahibi çiftçimizin istihbaratını sorgular
 • Sorgulaması olumlu olması durumunda teslim edilen evrakları banka inceler
 • Evraklar tam ise başvuru sahibinin rehin göstermiş olduğu ipotek ekspertiz tarafından kontrol edilir.

Tüm bu işlemlerde herhangi bir sorun yoksa firma sözleşmeyi imzalamaya gelir. Başvuruda bulunan çiftçi ve kefillerin imzaları ile süreç sona ermektedir. Yani çiftçimiz hayvancılık için faizsiz kredi alıyor .

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.