PTT Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır? PTT Barkod Numarası Öğrenme

PTT Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır? PTT Barkod Numarası Öğrenme

PTT Kargo takip sorgula PTT Kargo soruşturma PTT Kargo Müşteri Hizmetleri PTT Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır? PTT Barkod Numarası Öğrenme PTT Kargo iletişim Kargo Takip www.ptt.gov.tr giriş PTT Kargo adım adım takip Ptt kargom nerede barkod numarası hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

PTT Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Barkod Talebi: PTT Kargo tarafından gönderilen veya alınan tüm gönderiler artık online olarak sorunsuz bir şekilde görüntülenebilir. Kişi bu talep ile kargonun son durumunu, kargoya ne zaman teslim edildiğini, şu anda PTT şubesinde olduğu vb. Bilgileri belirleyebilir. Yani PTT kargo talep sayfasından kargo bilgilerine kişi ulaşabilir.
Bu makale bir PTT barkodunu nasıl talep ediyor? PTT yayınları nerede izlenir? vb. Konuyla ilgili en ilginç sorulara cevap vermeye ve sizi aydınlatmaya çalışacağız. Size veya başka bir tarafa gönderilen bir gönderinin son durumu hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz, bu makaleyi sonuna kadar okumanızı öneririz.

PTT Barkod Nedir? Ne İşe Yarar?

Dizelerden ve numaralardan oluşan barkodlar sadece kargoda görünmez. Günümüzde yaygın olarak kullanılan barkod sistemi hemen hemen tüm alışverişlerde kullanılmaktadır. Mağaza ve marketlerdeki ürünlerin fiyatlarını belirlemenizi sağlayan barkod sistemi, ürünün barkod numarasının bilgisayarda okunmasına dayanmaktadır.
Bu sistem sayesinde ürünün fiyatını, ürün adını, ürün cinsini vb. Öğrenebilirsiniz.

 • Elde çok fazla bilgi mevcut olup, satın alırken hata yapma riski neredeyse sıfıra indirilmiştir.
 • Nakliye firmaları tarafından da kullanılan barkod sistemi, sadece kargo kayıp riskini minimuma indirmekle kalmaz, aynı zamanda kargonun ne zaman serbest bırakılacağını, kargonun hangi kompartımanda olduğunu vb. De belirler.
 • Kargo gönderirken yetkili kargodan kişiye kargonun barkod numarası verilir.
 • Öğenin o kişi tarafından teslim edildiği tarih, vb. Bilgileri çevrimiçi olarak kolayca takip edebilmesi için ona atanan barkod numarasını tutmalısınız.
 • Yani kargo barkod numarası olmadan kargo taşımacılığının internet adresleri üzerinden kargo takibi ve talep etme işlemi gerçekleştirilemez.

PTT Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Kargo yani gönderi talep etme süreci sayesinde, sevk edilen ürünün transit olup olmadığını, nerede bulunduğunu, hangi şubede bulunduğunu ve ‘tarafından nereden alındığını’ bilme imkanına sahipsiniz. onu alan kişi. gönderdi, tahmini teslimat süresi ve çok daha fazlası  PTT gönderi takibini hem yurt dışı hem de yurt içi gönderiniz için kullanabilirsiniz. Gönderinizi takip etmek için kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır.

 1. Birincisi, e-devlet sitesinden PTT barkodu talep ederek navlun bilgilerine erişmek!
 2. İkinci yol, kendi resmi PTT web siteniz üzerinden başvurmaktır!
 3. Bununla birlikte, barkodsuz bir gönderi talep etmek istiyorsanız, bunu PTT müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.
 4. Son olarak size en yakın PTT ofisine gidip yayınınızın son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kısaca, PTT mesajlarını dört farklı şekilde talep edebilirsiniz.

PTT Barkod Sorgulama Öğrenme

PTT barkod numaralı bir PTT göndermenin ilk yolu, bunu İnternet üzerinden yapmaktır!

 • Bu noktada öncelikle http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ linkine tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından açılan sayfanın alanına barkod numaranızı yazmanız gerekmektedir.
 • Aynı anda 5 farklı barkod yazarak 5 gönderinizin durumunu talep edebilirsiniz.

PTT ile barkod talebinde bulunarak, paketin teslim alındığı bilgisi, paketin teslimatı ile ilgili bilgiler ve paketin son durumu ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

PTT Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır

PTT Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır

E-Devlet Üzerinden PTT Barkod Sorgulama

PTT gönderilerini takip etmenin bir diğer yolu da e-devlet web sitesinde şifreniz ve TC numaranız ile tamamlayabileceğiniz barkod talebidir!

 • Kargoyu e-devlet üzerinden takip ederseniz, doğrudan resmi PTT web sitesine yönlendirileceksiniz.
 • Gönderilerinizi e-devlet ürünleri ile takip edebilir, kayıtlı gönderiler, ihbar ve telgraf gönderileri, her türlü koli gönderileri, APG ve TURPEX gönderileri, acil posta, ulusal ve uluslararası kayıtlı posta takibi yapabilirsiniz.
 • E-devlet barkodu ile PTT Takip ve Ölçüm İşlemleri, öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip linkine tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından açılan sayfanın alanına barkod numarasını ve güvenlik resmini girmeniz gerekir.

Başka bir deyişle, e-devlet gönderilerini takip etmek için kargo barkoduna ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz.

NOT: Henüz e-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine 4 TL ödeyerek kolayca alabilirsiniz.

Barkodsuz Kargo Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Barkod numarasını kaybettiğiniz ve barkodsuz talep ettiğiniz durumlarda, örn. İzleme olmadan bunu internet yapmanın bir yolu yoktur.

 1. Bu durumda, PTT müşteri hizmetlerini aramanız, bir müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz ve bir talep göndermeniz gerekecektir.
 2. Müşteri hizmetlerine kaydolduğunuzda, kolayca adınızı ve soyadınızı sorabilirsiniz.
 3. Barkodsuz kargo talep etmek için 444 1788 PTT müşteri hizmetlerini aramanız gerekir.
 4. Yukarıda belirtilen 4 yöntemi kullanarak hem gönderici hem de alıcı sevkiyatını talep edebilir.

PTT Şubesinden Kargo Sorgulama

Size en yakın PTT ofisine gidip TC numaranız ile giriş yapabilirsiniz, ör. Kimliğiniz, gönderiniz hakkında bilgi alın. Bu makale kargo takibi için PTT anketi nasıl yapıyor? Nakliye için PTT telefon numarası nedir? Barkod talebi nerede yapılır? vb. Size en alışılmadık takip sorularını sormaya çalıştık.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.