Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır? 2021

Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır? 2021

Yaşadıkları metropollerden köylerine dönmek isteyenler için SYDV bir defaya mahsus iade sunuyor. Bununla birlikte, tarımı desteklemek için kırsal bir krediye geri dönüş farklıdır. Bu proje Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılmıştır ve her yıl sabit bir miktar ve belirli bir tarihte köye geri ödenebilir bir desteği temsil etmektedir. Köye dönüş Projesi 2021 Nereye Başvurulur Köye dönüş ev projesi Köye dönüş yol yardımı, Tarım ve Orman Bakanlığı köye dönüş Projesi başvuru formu Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır? Köye dönüş Projesi hangi illeri kapsıyor, Köye dönüş 300 koyun

Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır? 2021

Devlet, büyük şehirlerde nüfus yoğunluğunu, geçim sıkıntısını ve işsizliği azaltmak için çiftçilere, üreticilere ve çiftçilere, köylerini terk edip büyük şehre yerleşen çiftçilere çeşitli destekler ve sübvansiyonlar sağlar ve Geri Dönüş Projesi köyüne geri döner. Ayrıca bu sübvansiyonlardan yararlanabilmek için daha önce köyde yaşamış olmak gerekli değildir. Ancak o zaman kırsal alanda yaşamı yönetmek ve tarım ve hayvancılık yapmak gerekir. Bir köye taşınmak veya göç etmek için mali yardıma ihtiyacınız varsa, topluluklar yardım sağlayacaktır. Araçlar, malların taşınması için alıkonulur ve sizin ve ailenizin nakliye masrafları karşılanır.

Köye Dönüş Projesi Nedir?

“Köye Dönüş” projesi çerçevesinde, köyden gelen fon ve ödemeler genellikle tarım ve hayvancılığa iade edilmektedir. Devlet yardımları ve ödemeleri bazen çeşitli kurumlar bazen de devlet bankası Ziraat Bankası tarafından sağlanmaktadır.

 • Ziraat Bankası, tarım kredisi sağlayarak tüm çiftçilerin gelişimini sağlamayı taahhüt eder.
 • 50.000 TL hibe ve 100.000 TL faizsiz kredi – iş kurmak isteyen tüm girişimciler için yeterli para.
 • KOSGEB, kendi işini kurmak için iş kurmak isteyenlere destek vermeye devam ediyor.
 • Koyun yetiştirmek için kredi ile koyun ve keçi satın almak isteyenler için birçok devlet teşviki mevcuttur.
 • Köylerinde alabalık çiftliği kurmak için alabalık çiftliği kurmak isteyenlere devlet desteği verilmektedir.
 • Birçok çiftçi, bir kümes hayvanı çiftliği kurmak için hükümet desteğiyle köylerinde bir çiftlik inşa etti.
 • 300 koyun projesi çerçevesinde çalışmayan ve sigortası olmayan kişiler hayvanlar için yardım almaktadır.

Ziraat Bankası Köye Dönüş Kredisi 

TC Ziraat Bankası ayrıca köye dönüp koyun yetiştiriciliği, damızlık, süt hayvancılığı, kümes hayvancılığı, yumurta üretimi, salma kümes hayvanları, tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyenlere devlet kredisi sağlamaktadır. et, et üretimi, hayvan bakımı ve yetiştiriciliği. Ziraat Bankası tarafından çiftçi ve köylere devlet desteği ile verilen geri ödeme kredileri aşağıda listelenmiştir.

 • Ziraat bankası buzağı, düve, büyükbaş ve damızlık hayvanların yetiştirilmesi için çiftlik hayvanlarına kredi;
 • Ziraat Bankası sığır kredisi, 2 yıl ödemesiz dönem, 7 yıl hayvan kredisi,
 • Köylerinde arıcılık yapan ve arı kovanı satın almak isteyenlere verilir.

Köye geri dönmek için kredi almak için kötü bir banka kartına sahip olmanıza, en az 18 yaşında olmanıza ve bir iş planı ile köye dönmek için kredi başvurusunda bulunmanıza gerek yok. Hiçbir devlet kurumu, devlet bankası veya özel banka, bir iş planı veya planı olmadan kredi başvurusunda bulunan kişileri onaylamaz. Yani iyi bir iş planı yazarsanız, köyünüzden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır

Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır

Köye Dönüş Hibesi Şartları

 • Tc vatandaş olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • 41 yaşın altında olmak
 • Sosyal Güvencesi olmamak
 • Kalıcı bir işte çalışmaz.
 • Okulda örgün eğitim eksikliği (açık veya uzaktan eğitim programları hariç)
 • Projeye kurumdan ön destek verilmemesi.
 • Vergi muafiyeti gibi koşullar gerektirir. İstenilen yaşa ulaşmış sigortalı, esnaf veya sürekli işlerde zanaatkâr olarak çalışanlar bakım alamazlar.

Tarım ve Orman Bakanlığı Köye Dönüş Projesi ve Kredisi

Tarım Bakanlığı, köye dönmek isteyenlere çeşitli devlet sübvansiyonları, teşvikler ve krediler sağlamıştır ve Bakanlık, köyde üretim yapan büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftçilerinin yanı sıra Fed ve ABD’ye kayıtlı çiftçilere kredi ve destek sağlamaya devam etmektedir. IPARD ve IPARD2 projeleri kapsamında birçok hibe verilmektedir ve IPARD projesi kapsamındaki illerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Yardım, ÇKS kayıt için başvuruda bulunduktan sonra onaylanan başvurular ve köye dönmek isteyenlerin il veya ilçe tarım departmanlarına tarım yardımı başvuruları karşılığında sağlanır. Hayvancılık için kredi nasıl alınır? Bilgi almak için tıklayınız.

Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır

Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır

Tarım ve Orman Bakanlığı Genç Çiftçi Projesi

Bu uygulanacak bir proje, ancak henüz net bir bilgi yok. Nüfusu 20.000’den az olan kırsal alanlarda genç istihdamı sağlamak için tanıtılmaktadır. Projeleri geliştiren gençler köye dönerek 30.000 liralık hibe ya da TİGEM’den bu büyüklükteki canlı hayvanları beslemek için yardım alıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Ali dedi ki:

  Ben bunda nasıl yararlana bilirim bilgisi ollan bana yardımcı olursanız sevinirim