KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır? 2021

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır? 2021

2 Bu KOSGEB destekleri nelerdir? “KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır?” Başlıklı bu yazımızda sizlere KOSGEB hakkında bilgiler veriyoruz. Ancak bu destekten yararlanmak isteyenler için ne yapmaları gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. KOSGEB e-ticaret desteği başvuru KOSGEB destekleri E-ticaret hibe desteği

KOSGEB Nedir?

KOSGEB, Küçük ve Orta Ölçekli İşletme Geliştirme ve Destek İdaresi’nin kısaltmasıdır. Tipik olarak, bir iş kuran veya kendi işini kurmak isteyen kişilerin iş planlarını uygulamak için sermayeye ihtiyaçları vardır. Bitmiş sermaye istemeyenlerin çoğu. KOSGEB, kendi işini kurmak ve ülkede farklı iş alanları kurmak isteyen kişilere destek olmak için sermayesi olmayan ancak iş fikri olan kişileri destekler.

KOSGEB’e Kimler Başvuru Yapabilir?

“KOSGEB E-Ticaret Desteği Nedir ve Nasıl Alınır?” Başlıklı yazımızın bu bölümünde KOSGEB’e kimlerin başvurabileceği hakkında bilgi veriniz. KOSGEB desteğinden yararlanmak isteyenlerin öncelikle KOSGEB tarafından sunulan eğitim kurslarını tamamlamaları gerekmektedir. KOSGEB, iş kurmak isteyenler için iki farklı eğitim kursu sunmaktadır. Bu eğitim kurslarının içeriği birbirinden farklıdır.

 • Girişimcilerin genel eğitimi; Bu, iş kurma, işletme yönetimi gibi konularda eğitim ve bunların oluşum ve yönetim sürecindeki rolleri ve sorumlulukları hakkında bilgi içeren bir KOSGEB eğitim kursudur. bir iş ve bir iş fikrinin geliştirilmesi. KOSGEB’de genel girişimcilik eğitimini tamamlayanlar, girişimcilik eğitim kurslarına katılabilirler.
 • Girişimcilerin profesyonel (ileri girişimcilik ) gelişimi; Bu eğitim, genel olarak yenilikçi ve ileri teknolojiler seviyesinde olan sektörler için olduğu kadar imalatta çalışacak kişiler için de gerekli bilgileri organize edecektir. Bu eğitimi almak için genel girişimcilik eğitimi gerekmektedir. Ayrıca insanların iş yaratması, küresel rekabet yaratması ve markaya değer katması amaçlanmaktadır.
KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır

Bu KOSGEB eğitim kurslarını tamamlayanlar, KOSGEB’den kredi veya hibe başvurusunda bulunabilirler. Bunu daha ayrıntılı ve daha ayrıntılı olarak listeliyoruz:

 • Yeni bir iş kurmak isteyenler için,
 • İşyerini iyileştirmek isteyenler için,
 • İşyerleri için ekipman satın almak isteyen bireyler veya şirketler
 • İşyerinde personel kullanmak isteyenler için,
 • Yurt içi veya yurt dışı fuarlarda markasını ve ülkemizi tanıtmak isteyenler için,
 • Ar-Ge ve inovasyon alanında çalışmak ve projeler uygulamak isteyenler;

Bu eğitim kurslarına başvurarak, KOSGEB’den hibe ve kredi talep edebileceğiniz sertifikalar alacaksınız.

DİKKAT: KOSGEB’den yararlananların bilmesi gereken çok önemli bir şey var. KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır KOSGEB eğitimini tamamlamadan kendi işini kuran kişi veya şirketler KOSGEB hibe veya kredisi alamaz. KOSGEB desteğinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle genel girişimcilik eğitimini ve ileri girişimcilik eğitimini tamamlamalı ve bu eğitim kurslarının sertifikasını aldıktan sonra KOSGEB’e başvurmalısınız.

KOSGEB’e Nasıl Kayıt Olunur?

KOSGEB eğitimini tamamlamak isteyenlerin öncelikle KOSGEB’e kayıt olmaları gerekmektedir. KOSGEB’e kayıt olurken talep edilen bilgiler aşağıdaki gibidir:

 • KOSGEB’e kayıt KOSGEB web sitesinde yapılır.
 • KOSGEB web sitesine erişen kişiler öncelikle E-Hizmetler menüsünü açmalı ve buradaki ilk alana tıklayarak kayıt olmalıdır.
 • KOSGEB’den talep edilen bir diğer husus da KOBİ beyanıdır. Bir KOBİ beyanını doldurmalı ve ardından KOSGEB’e göndermelisiniz. İlgili başvuruyu gönderdikten sonra, KOSGEB uzmanları başvurunuzu değerlendirecektir.
 • KOSGEB desteğini kullanmak istiyorsanız, öncelikle şirket bilgilerinizi KOSGEB veri tabanında işlemelisiniz.

KOSGEB Desteklenen Sektörler

KOSGEB, belirli sektörler için destek ve kredi sağlayabilir. KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır Firmanız bu sektörlere dahil değilse KOSGEB desteğinden yararlanamazsınız. Bu nedenle işinizle ilgili nihai bir karar vermediyseniz ancak KOSGEB’den destek almak istiyorsanız, öncelikle bu alanları keşfetmenizi ve uygun kararı vermenizi tavsiye ederiz.

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır

KOSGEB, bir e-ticaret destek kuruluşudur. KOSGEB Desteklenen Sektörler bölümünden KOSGEB’in e-ticareti desteklediğini öğrenebilirsiniz. Burada hangi sektörlerin hibe veya kredi aldığını tek tek görebilir veya Nace kodları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Nace e-ticaret kodu 47.91.14‘tür ve radyo, TV, posta veya İnternet perakendeciliği olarak anılır. Ayrıca KOSGEB’in Desteklenen sektörler bölümünden 47.91.14 Nace kodunu talep edebilir ve sektör adını ve Nace türünü buradan görüntüleyebilirsiniz.

KOSGEB E-ticaret Destekleri 2021 Nasıl Alınır?

KOSGEB kredilerinden veya hibelerinden yararlanmak isteyenlerin öncelikle KOSGEB’den eğitim almaları gerektiğini söylemiştik. KOSGEB aracılığıyla e-ticaret desteği alan kişilerin de bu 32 saatlik eğitim kursunu tamamlamaları gerekmektedir. Bundan sonra KOSGEB’den hibe veya kredi almak isteyen kişilerin, oluşturdukları işyeri için bir iş planı hazırlamaları gerekmektedir. Bir KOSGEB iş planı oluştururken, KOSGEB eğitim kursları sırasında verilen bilgileri kullanmak ve onlar için bir iş planı oluşturmak, KOSGEB yardımı almanızı kolaylaştıracaktır.

E-Ticaret Hibe Desteği 2021

KOSGEB iş planını oluşturduktan sonra, bunu KOSGEB’e sunmanız gerekir. Oluşturduğunuz iş planı KOSGEB’de çalışan uzmanlar tarafından kontrol edilir. Bu incelemeden sonra KOSGEB, ilgili iş planının onaylanıp onaylanmadığını size bildirecektir. Bir iş planı hazırlarken, öncelikle KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerden biri için bir iş planı hazırlamak çok önemlidir. Bu iş planının onay aşaması daha kolay olacaktır. KOSGEB iş planınız KOSGEB’in desteklemediği bir iş alanına aitse, iş planınız reddedilecektir.

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır

KOSGEB Destekleri Nelerdir?

KOSGEB e-ticaret desteği nedir ve nasıl alırım? Destekle ilgili bilgi için yukarıdaki makalemize bakın. Yazımızın bu bölümünde KOSGEB’in hangi sektörlere verdiği desteği sizlere anlatacağız.

DESTEK TUTAR
Kuruluş Masrafları Gerçek Kişiler için: 5000 TL
Sermaye şirketleri için: 10000 TL
Makine, teçhizat ve yazılım destekleri Düşük- orta teknoloji seviyesi: 100.000 TL
Orta yüksek teknoloji seviyesi: 200000 TL
Yüksek teknoloji seviyesi: 300000 TL
Mentörlük desteği 10.000 TL
Performans Desteği Prim dönemine göre değişir
Sertifika Desteği 5000 TL
DESTEK TUTAR
Kuruluş Masrafları Gerçek Kişiler için: 5000 TL
Sermaye şirketleri için: 10000 TL
Makine, teçhizat ve yazılım destekleri Düşük- orta teknoloji seviyesi: 100.000 TL
Orta yüksek teknoloji seviyesi: 200000 TL
Yüksek teknoloji seviyesi: 300000 TL
Mentörlük desteği 10.000 TL
Performans Desteği Prim dönemine göre değişir
Sertifika Desteği 5000 TL

Bunlar KOSGEB tarafından sağlanan aksesuarlardır. Bu aracı, kendi e-ticaret işinizi başlatmak ve kullanımı kolay bir e-ticaret web sitesiyle satışlarınızı artırmak için de kullanabilirsiniz.

KOSGEB Desteklerinin Avantajları

Oluşturma ve geliştirme sürecinde gerçek ve tüzel kişilere destek veren KOSGEB’in desteğinin bazı avantajları vardır. “KOSGEB e-ticaret desteği nedir ve nasıl alınır” başlıklı yazımızın bu bölümünde bu faydalardan bahsedeceğiz.

 • KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve krediler sayesinde, işletmenizin başlangıç ​​aşamasında masraflarını karşılayabilirsiniz. İşinizi başlatmak veya büyütmek için ihtiyacınız olan sermayeyi kazanmak hem motivasyonunuzu hem de rahatlamanızı artıracaktır.
 • İş fikriniz geliştikçe bu projeler belli bir noktaya ulaşır ulaşmaz kamuoyuna sunulacaktır.
 • KOSGEB’den gelen hibe ve destekler sayesinde insanlar yeni işyeri açtıkları için çalışana ihtiyaç duymaktadır.
 • KOSGEB hibe ve destekleriyle açık pozisyonlar için istihdam oranı artacak.
 • İstihdam düzeyini artırmak, ülkemizdeki işsizliği etkin bir şekilde azaltacaktır.
 • Açılan mağazalar faaliyetleri ile ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır.
 • KOSGEB’den alınan krediler faizsiz geri ödenebildiği için vatandaşlarımız borçlanma maliyetlerinden ve faiz ödemelerinden muaftır.
 • KOSGEB, kadın girişimcilere daha fazla önem verdikçe, kredi ve hibelerine karşı pozitif ayrımcılık yaptıkça, kadınların çalışma hayatındaki rolü artacaktır.
 • Çalışanlar, KOSGEB aracılığıyla kredi veya hibe kullandıktan sonra işlerini daha kolay geliştirme fırsatına sahip oluyor.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.