KOSGEB Desteklenen Sektörler Hangileridir? 2021

KOSGEB Desteklenen Sektörler Hangileridir? 2021

Yeni bir iş kurmak üzeresiniz. Ancak KOSGEB’in hangi işleri desteklediğinden emin değilseniz, son yıllarda KOSGEB’den destek alanların kredi alabilecek firmalar için nasıl örnek bir iş planı yapılacağı, KOSGEB Desteklenen Sektörler hangi işler var, destekledikleri sektörlerde yorumları nelerdir? KOSGEB geleneksel girişimcilik için NACE kodları, KOSGEB-NACE tipi nedir, NACE-G tipi nedir, neleri destekler, 2021 ve önceki yıllarda destekçilerden gelen geri bildirimler nelerdir, KOSGEB desteği için NACE kodları, hangi programları arıyoruz sizin için hangi sektörler KOSGEB tarafından destekleniyor..

Kosgeb Desteklenen Sektörler Listesi 

Resmi KOSGEB web sitesinde KOSGEB tarafından desteklenen sektörler için bir robot sorgusu oluşturulmuştur. Aktivite kategorinizin adını bu robota yazarsanız anında sonuca ulaşırsınız, kimsenin ihtiyacı yoktur. Kurum, girişimcilere ve esnaflara hibe ve kredi vermeye devam ederken, bu kıyaslama robotu mümkün olan en basit şekilde oluşturulabilir. Sektörlere geçmeden önce KOSGEB’in 4 farklı destek programına sahip olduğunu belirtmek isterim. Öncelikle uygulayacağımız Nace kodunu ona göre seçebilmemiz için programları tanıyın. Bu programlar;

Geleneksel girişimci destek programı 60 bin TL
İleri düzeyde girişimci programı 370 bin TL
İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri Programa göre miktarları farklıdır
İŞGEM/TEKMER Programı 3 milyon 800 Bin TL

Kosgeb NACE Kodu Sorgulama 

Örneğin bir elektrik motoru şirketi kurduğunuzu varsayalım. Bunu yapmak için aşağıdaki sorguyu çalıştırmanız gerekir. Devam edin ve işlemi tamamlayın.

 • Bir arama motorunda elektrik motorlarının üretimi için görsel olarak bir iş fikri yazıldıktan sonra, Nace tipi ve desteklenen sektörlerin kodlarının belirlenmesi gerekmektedir.
 • Gördüğünüz gibi bu iş fikrinin Nace türü Kategori C ve Nace kodu 27.1 olarak gösteriliyor.
 • Bu Nace koduyla bir iş projesi için Kosgeb desteği alabilir misiniz? Bunu yapmak için, 27.1 Nace kodunun İleri Girişimcilik Faaliyetleri tablosunda olduğundan emin olmalısınız.

Başlamak istediğiniz şirket, elektrik motorları, jeneratörler ve transformatörler için parça ve aksesuar üretimi için 11/27/03 Nace koduna sahipse, burada genişletilmiş iş operasyonları tablosunda yer alan KOSGEB desteğinden yararlanabilirsiniz. kodu. Ancak bu ileri teknoloji bir iş fikri olduğu için girişimcilik eğitiminin destek başvurusu yapması gerekmektedir. İleri Girişimci Destek Programına başvurmak için prosedürleri ve yönergeleri görüntülemek için burayı tıklayın. Oluşturmaya çalıştığınız şirket için belirlediğiniz Nace kodu İleri Girişimcilik Faaliyetleri tablosunda listelenmiyorsa, bu geleneksel girişimcilik eğitimini tamamlamak için yeterli olacaktır. Geniş kategorizasyon için tasarlanan KOSGEB, 14 farklı sektörde destek sunuyor. Bu 14 farklı sektör uygun destek programları ile desteklenmektedir. Geleneksel Girişimcilik ve İleri Girişimcilik Destek Programı 60.000 TL hibe sağlıyor ve 370.000 TL’ye kadar destek veriyor.

KOSGEB Desteklenen Sektörler

KOSGEB Desteklenen Sektörler

KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Nace Kodları

Geleneksel girişimcileri desteklemek için başvuru sürecini ve yönergeleri incelemek için burayı tıklayın. Girişimcilik için geleneksel NACE kodları burada resmi KOSGEB web sitesinde bulunabilir.

KOSGEB Kategori Kodu ve REV2 Kodu Sorgulama

Yatırımcılar bu destekten yararlanırsa, hem kategori kodunu hem de rev2 kodunu talep etmelidir.

 • Önce iletişim sayfasına girin.
 • Sektörü buraya girin ve “Talep” butonuna tıklayın.
 • Sağdaki TYPE NACE bölümünde gördüğünüz harf Nace kodu kategorisidir.
 • REV2 kodu sol sütunda görüntülenir.

2021 KOSGEB Maaş Desteği Ne Kadar, Nasıl Alınır?

KOSGEB Desteklenen Sektörler

 • Bilgi ve İletişim
 • Diğer Hizmet Faaliyetleri Sektörü
 • Elektrik, Gaz, Buhar Ve İklimlendirme Üretimi Ve Dağıtımı
 • Finans ve Sigorta Faaliyetleri Sektörü
 • İdari Ve Destek Hizmet Faaliyetleri
 • İmalat Sektörü
 • İnşaat Sektörü Destekleri
 • Konaklama Ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri
 • Kültür, Sanat, Eğlence, Dinlence Ve Spor
 • Madencilik Ve Taş Ocakçılığı
 • Mesleki, Bilimsel Ve Teknik Faaliyetler
 • Su Temini; Kanalizasyon, Atık Yönetimi Ve İyileştirme Faaliyetleri
 • Toptan Ve Perakende Ticaret; Motorlu Kara Taşıtlarının Ve Motosikletlerin Onarımı
 • Ulaştırma Ve Depolama Sektörü

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır? 2021

KOSGEB Tarafından En Çok Desteklenen Sektör

KOSGEB’in desteklediği ikinci sektör ticarettir. KOSGEB’in ticari sektörde desteklediği alanların genel başlıklar altında sıralanması gerekirse; Araba ve motosikletlerin toptan ve perakende ticaretini ve onarımını, toptancılığı (otomobiller ve motosikletler hariç) ve perakendeyi (arabalar ve motosikletler hariç) destekler. KOSGEB, toplam 110 farklı toptan ve perakende sektörü desteklemektedir. Örneğin, kuyumculuk sektöründe herhangi bir perakende desteği olup olmadığını merak ediyorsanız. Desteklenen bir sektör arama motorunda yazarak, o sektör grubunda 47.77.01 nace kodu altında bir iş planı oluşturabilir ve KOSGEB’e başvurabilir ve hibe almaya hak kazanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.