İŞKUR Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021 Tüm Adresleri

İŞKUR Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021 Tüm Adresleri

KOSGEB’in en büyük iş ortağı olan İŞKUR hiç şüphesiz eğitim konusunda ilk sırada gelmektedir. Eğitim kurumunun iş kurma kurslarına 2021 yılında da kesintisiz olarak devam edilecektir. İŞ-KUR tarafından düzenlenen bu kursların 2021 yılında da devam etmesi beklenmektedir. Girişimcilik eğitimlerinin başlangıç ​​tarihleri, adresleri ve iletişim bilgileri sadece işsizlere ve İŞKUR’a kayıtlı kişilere ücretsiz olarak verilmektedir. Şimdi İŞKUR Girişimcilik kursu başvuru şartları nelerdir? sorusunu sizler için cevaplayalım.

İŞKUR Girişimcilik Kursu Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarının en önemli koşulu hiç şüphesiz eğitime katılan yeni girişimcinin işsiz olmasıdır. Ayrıca kayıt olmak isteyen kuruluş, bu kursları belirli günlerde sadece “ENGELLİ” veya “GİRİŞİMCİLER” için düzenlemektedir. Burada da aynı koşul aranıyor, yani bu bölümdeki müteşebbislerin işsiz olması İŞKUR’dan isteniyor. Aslında hiç de haksız sayılmaz. Çünkü bu dersleri alıp iş kuran girişimci mutlaka işsiz, yani SGK yok! Bu nedenle üyelerine 50-70 TL arası cep harçlığı da veren bir eğitim kurumunda okumak istiyorsanız işsiz olmanız gerekmektedir. Diğer kurumlar tarafından istenen bu koşula ek olarak

  1. 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
  2. PKK, FETÖ gibi yasa dışı suç örgütleriyle kesinlikle herhangi bir bağınızın olmaması.
  3. Son olarak da daha önce girişimcilik desteği almamanız gerekmektedir.
İŞKUR-Grişimcilik-Kursu

İŞKUR-Grişimcilik-Kursu

İŞKUR Girişimcilik Eğitim Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm iş kollarının düzenlediği İŞKUR girişimcilik eğitim kursu başvurusu nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız 2021 yılında İŞKUR eğitim kurslarına başvuru iki şekilde yapılacaktır. Sizlere maddeler halinde açıkladık.

  • Eğitim planını takip edebilir, listede “İŞKUR” u bulabilir ve direkt bölüme giderek başvuru yapabilirsiniz.
  • Ya da başka bir seçenek olan e-devlet üzerinden İŞKUR kursuna başvurunuzu yapabilirsiniz.

İŞKUR un 2021 yılına özel verdiği eğitim takvim programını yaşadığınız ile göre başvuruda bulunacaksanız buraya tıklayarak KOSGEB‘in resmi sitesine girerek detayları inceleyebilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden İŞKUR Girişimcilik Kursuna Nasıl Başvuru Yapılır?

İlk olarak yoksa PTT’den 2 TL ye e- devlet şifrenizi almalısınız. E-Devlet üzerinden işkur girişimcilik kursuna nasıl başvuru yapılır? sorusunun cevabı basit. 5 dakikada e-Devlet üzerinden İŞKUR girişimcilik kurslarına başvuru yapabilirsiniz. KOSGEB, 2021 yılından itibaren başvuru formlarının neredeyse tamamını e-devlet sistemine aktarmıştır. İŞKUR dahil tüm iş ortakları tarafından okutulacak kurslara başvurular da e-devlet üzerinden yapılıyor. Doldurulmuş bir formla hemen kayıt olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kimlik kartınızı yanınızı alıp;

KOSGEB-Girişimcilik-Eğitimi

KOSGEB-Girişimcilik-Eğitimi

Yukarıda sizlere verdiğim maddelerdeki adımları tek tek yaparak e-Devlet üzerinden KOSGEB girişimcilik kursuna başvuru yapabilirsiniz.

İŞKUR Eğitimi Olduğunu Nereden Anlayabilirim?

Uygulamalı girişimcilik konusunda KOSGEB liderliğindeki eğitimlerin birçok aracı kurum tarafından verildiğinden az önce bahsetmiştik. İŞKUR eğitimi olduğunu nerden anlayabilirim diye merak ediyorsanız, il filtresi alanında tanımladığınız tarihlere sırayla bakmanız yeterli olacaktır. Açılan pencerede aşağıda gösterildiği gibi “İş birliği yapılacak olan kurum yada kuruluş” bölümünde “Hanesinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü” ibaresini görmeniz gerekmektedir. İlginizi çekebileceğini düşündüğüm İŞKUR İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır? 2021 Başvuru Dilekçesi konunu da sizler için en doğru şekilde araştırıp sunduk. Tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şimdi İŞKUR Kurs başlangıç tarihlerini ve adreslerini sizlere sunalım.

İŞKUR Kurs Başlangıç Tarihleri ve Adresleri

KOSGEB tarafından girişimcilere verilen bu eğitimler nerede yapılıyor? veya İŞKUR kurs başlangıç tarihleri ve adresleri neresidir? diye soruyorsanız sizlere en basit ve doğru şekilde açıklayayım; İstanbul, Ankara, Kocaeli, Adana, Bursa ve İzmir illerinde yer alırlar. Başvurular ilgili bulunduğu bölgedeki bürolara yapılmalıdır, bu aynı zamanda son 2-3 ay içinde değişen aday yerleri için de geçerlidir. Kursların başlangıç ​​tarihleri ​​ve adresleri nelerdir? sorusunun cevabını KOSGEB Girişimcilik Başvuru Adresleri Ve Zamanları Nelerdir tıklayarak KOSGEB’in hazırladığı dosya üzerinden görebilirsiniz. Tarihler ayrıca KOSGEB sayfasında da listelenmiştir, girişimciler ilgili kursun başlangıç ​​tarihlerini burada bulabilirler.

KOSGEB’e Kimler Başvuruda Bulunabilir?

KOSGEB’e kimler başvurabilir sorusu bu kurslara katılmak isteyen tüm potansiyel girişimciler tarafından sorulmaktadır. KOSGEB, kendi işini kurmak ve kendi işini kurmak isteyen tüm insanlara fırsatlar sunmaya çalışmaktadır. Bu düşünceyle başlatılan uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile birçok kişi kendi işinin patronu olma fırsatına sahip oluyor. Üst yaş sınırı olmamasına rağmen 18 yaşını doldurmuş tüm vatandaşlar KOSGBE’ye katılabilir. KOSGEB tarafından başlatılan bu uygulamalı kurslar ücretsiz olarak verilmektedir. Birçok kişi hala bu kurslardan faydalanmakta ve kendi işini kurma fırsatına sahiptir.

KOSGEB Kursu Ne Kadar Sürüyor?

Kosgep Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, dört ana konudan oluşan bir çalışma şeklidir. Bu kursların toplam süresi 32 saattir. Bu eğitim, yüz yüze dersler ve atölye çalışmaları içerecek şekilde tasarlanmıştır. (Aslında bu dersler önceden 70 saat olarak hazırlanmıştı ama şimdi 32 saate indirildi.) Sizde artık KOSGEB Kursu ne kadar sürüyor sorusunun cevabını almış bulunmaktasınız. Hemen başvurabilirsiniz 🙂

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.