Ziraat Bankası İnek Kredisi (Devletten 100 Bin TL Faizsiz)

Ziraat Bankası İnek Kredisi (Devletten 100 Bin TL Faizsiz)

Hayvancılık kredisi almak isteyenler için TKK ve Ziraat Bankası’ndan Tarım ve Orman Bakanlığı projesi ile çiftçilerimize koyun, inek, koyun, keçi, süt ürünleri ve süt hayvancılığı desteği sağlanmaktadır. Koyun yetiştiriciliği ile ilgileniyorsanız veya mevcut işinizi büyütmek istiyorsanız, Ziraat Bankası inek kredisi 2021 yılında verilmeye devam ediyor. Makalemiz, TKK ve Ziraat Bankası’ndan inek kredisi almak isteyen çiftçilerin sorularını, 2 yıllık geri ödemesiz hayvancılık kredisi ve 5 inek sübvansiyonu destekleme koşullarını açıklamaktadır.

Faizsiz İnek Kredisi Başvurusu

Köylerine yerleşmek ve inek satın almak isteyen vatandaşlarımıza birçok banka düşük faizli finansman sunmaktadır. Ziraat Bankası ve TKK öncülüğünde uygulamaya konulan düşük faizli canlı hayvanlara faizsiz kredi kullandırılmasına ilişkin usul ve esaslar, her yıl olduğu gibi 2020 yılında da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. İmtiyazlı kredilere ilişkin iki ayrı basın bülteninin bir parçası olarak, 3 Ocak ve 25 Mart’ta, büyükbaş hayvan kredileri için üst limitler revize edildi ve sübvansiyon oranları güncellendi. Hayvancılık isteyenler için Ziraat Bankası aracılığıyla hayvancılık kredisi başvuruları 1 Ocak 2020 tarihinden sonra alındı ​​ve 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olacak. Bu basın açıklamasına ek olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı hayvancılığa yılda 30.000 lira ayırmaktadır. Alacaklı bankaların bu hibe ve yardımlarla ilgili tüm soruları, koşulları ve detayları için lütfen haberimize bakın.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvancılık sektörüne devlet teşvikleri ve sübvansiyonları ile girmek isteyen çiftçilerimiz için 2020’de öncelik, sübvansiyon ve teşviklerden yararlanmak ve ardından SIFIR FAİZLİ KREDİ imkanlarını keşfetmek. Çünkü devlet, çiftçilerimizin sosyal kalkınmayı ve ekonomik refahı teşvik etmek için tarım ve hayvancılık başta olmak üzere birçok proje ve proje yürütüyor. Devlet destekli inek kredisi ve faydaları aşağıda listelenmiştir. Sevgili okurlar, Resmi Gazete‘de yayımlanan kararnameye göre Ziraat, gerekli şartları taşıyanlara hayvanlara faizsiz kredi sağlıyor. Hayvan kredisi konusunu okuyun. Orada her şeyi ayrıntılı olarak anlattık!

İnek Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Büyükbaş hayvan satın alan bir vatandaşımızın Ziraat Bankası Tarım Kooperatifinden sıfır veya düşük faizli kredi alabilmesi için öncelikle çiftimizin şartlarının Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi şartlarını sağlaması gerekmektedir. Bu demektir ki, eğer borç içindeyseniz, kara listeye alınmışsanız ve Ziraat Bankası’ndan bireysel kredi alamıyorsanız, işiniz zor olacaktır. Bu koşulları karşılasanız bile, ikinci koşul inek kredisi almak için Tarım ve Kredi Kooperatifi tarafından belirtilen tarımsal kredi koşullarını yerine getirmektir. Banka ve kooperatif, bankadan çekebileceğiniz SIFIR FAİZ KREDİSİ onaylamalıdır.

İnek Kredisi

İnek Kredisi

Ziraat Bankası’ndan hem inek kredisi hem de koyun kredisi (koyun ve keçi) almak istiyorsanız bu sefer banka ve kooperatifin desteğini ve kredisini kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. Bu yıl hayvancılık faizsiz kredi tavanı 10 milyon TL, koyun yetiştiriciliği kredi tavanı ise 15 milyon TL olarak belirlendi. Bu limitler dahilinde yapılan% 100 faizsiz hayvancılık kredileri kapsamında, belirli kriterlerin karşılanması durumunda ticari ve yatırım kredilerine faiz sübvansiyonu verilmektedir. Ziraat Bankası ve tarım kredi birlikleri, sığır ve buzağı yetiştiriciliği alanında üreticilere ve çiftçilere kredi sağlamaktadır.

Tarım Kredi Kooperatifi İnek Kredisi

 • Koyun yetiştiriciliği ve hayvancılık devlet desteği almaya devam ediyor.
 • Çiftçiler, bir hayvan için aile yardımı alırlar.
 • Ulusal bir tarım projesi faaliyete geçti ve bu proje kapsamında çiftçilere hibe ve faydalar sağlandı. Ulusal tarım projesini görmek için buraya tıklayın.
 • Yüzme havuzu çevre düzenleme planı kapsamında ülkemizdeki tüm yüzme havuzları devlet kontrolünde dikilmiştir.
 • Ziraat Bankası ve tarımsal kredi birliği, çiftçilerimize sığır, koyun ve keçi yetiştiriciliği ve yetiştiriciliği için faizsiz kredi sağlayacak.
 • KOSGEB esnaflar için küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek için 50.000 TL tutarında krediden yararlanmaktadır.
 • IPARD2 projesi sayesinde TDKD projeleri devam etmekte ve çiftçilerimiz projeleri karşılığında inek, koyun, keçi, hayvancılık binaları vb. Yatırımları için finansman bulabilmektedir.
 • Şekerbank, Halkbank, Garanti ve TEB gibi bankalar çiftçilerimize inek, koyun ve keçi kredisi vermeye devam edecek.
 • Tarım Bakanlığı hayvancılığı desteklemeye devam ediyor.

Bakanlık, devletin sağladığı bütçe seçenekleriyle her yıl çiftçilere ve üreticilere destek olmaya çalışıyor. Sermayesi olmayan çiftçilerimize hayvan yetiştirmek yerine koyun yetiştirmelerini tavsiye ediyoruz. Köylerine yerleşecekler ve faaliyetlerine devam edecekler. Çünkü inek yetiştirmekten daha az sermaye ve daha az risk gerektiren bir yatırım türüdür.

Devletin verdiği teşvikleri anlatmaya devam edelim.

 • Süt hayvanı yetiştiriciliğinin başlangıcında ilgisiz destek,
 • Karışık sığır yetiştirmenin ilk maliyetinin % 25’i ve daha sonra bağışlanan % 25.
 • Düve yetiştiricileri SIFIR FAİZLİ kredi ve % 25 ticari destek almaktadır.
 • Düve ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine % 50 peşinat, % 75 destek faizli kredi verilmektedir.
 • Hayvancılık en popüler otlak alanlarından biridir ve bu işi yapmak isteyenler kooperatif ve Ziraat bankasından % 50 kredi almaktadır.

Tarım ve hayvancılık için devlet tarafından finanse edilen faizsiz kredilerden yararlanmak için hemen bir kooperatife katılın. Tarım kooperatifine üye değilseniz üyelik dilekçesi yazınız. Dilekçenize ÇKS belgenizin, adresinizin ve varsa resmi kimliğinizin fotokopisini eklemeyi unutmayın. Hayvancılık için inek kredisi kullanmak yerine yeni yatırım trendlerinden biri olan İnek Bankası projesine katılmak isteyebilirsiniz. Yatırımcıysanız, bu sizin lehinize olabilir.

Çiftçi Belgesi Nasıl Alınır? ÇKS Çiftçilik İzin Belgesi

DİKKAT: ÇKS kaydınız yoksa, il tarım ve orman müdürlükleriyle iletişime geçmeniz ve çiftçi kayıt sistemine kaydolmanız gerekecektir. Nasıl iptal yardımı alacağınızla ilgili bilgi için burayı tıklayın. ÇKS kaydınız yoksa, Ulusal Tarım Projesi ve Genç Çiftçiler Projesi kapsamındaki Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan düşük faizli inek kredisine sahipseniz bu yardımı alamazsınız veya geri dönüş bir köy projesi.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası’nın tarımsal kredi kooperatiflerine yönelik kredisi kapsamında, 2021’den itibaren% 100 faiz indirimi ile 10 milyon TL’ye çıkarılacak. Bu kapsamda yetiştiricilerimiz yatırım dönemlerinde bu 3 yıl içinde başvurmaları halinde sıfır oranlı inek kredisi alabilirler.

Çiftçimiz bu krediyi işletme kredisi olarak kullanırsa, bu kredide% 50 indirim olacaktır. Yatırım döneminde de % 50 indirim olacak. Bu kredilere uygulanabilecek yatırım süresi boyunca maksimum% 90 faiz indiriminden yararlanmak için belirli kriterlerin karşılanması gerekmektedir. Bir yatırım kredisi ek % 10 indirim ve maksimum % 90 faiz indirimi sağlar. İşletme kredisi şeklinde % 100 indirim alabilmek için belirli kriterlerin karşılanması gerekir.

Ziraat Bankası Faizsiz İnek Hayvancılık Kredileri

 • Damızlık hayvanları satın almak için Tarım Kredi ve Ziraat ile iletişime geçin. SIFIR YÜZDE (YATIRIM SÜRESİ)
 • Tüm çalışma saatleri için% 50 faizsiz kredi alabilirsiniz.
 • Damızlık düve ithal etmek istiyorsanız, Ziraat Bankası size SIFIR FAİZ KREDİSİ veya % 75 indirim sunuyor.
 • Yetiştiricilik alanında % 50 – % 50 indirim ile kredi veriyor. Üst limit 10 MİLYON TL’dir.
 • Yardım için uygun yerlere başvurabilirsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.