Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2021 Faiz Oranları

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2021 Faiz Oranları

Hayvancılık ülkemizde en popüler mesleklerden biridir. Hayvancılık sektörü, ülkemizin tüm coğrafi bölgelerinde faaliyet gösteren ve bu sektöre özel tasarlanmış destek ve teşvikler sayesinde her yıl gelişmektedir. Ülkemiz ekonomisine en büyük katkıyı yapmaya devam eden bu sektörün parçası olan çiftçiler, faizsiz canlı hayvan kredileri ve devlet faiz sübvansiyonlarından yararlanmaya devam edecek. Hayvan Kredisi Nasıl Alınır Hayvan Kredisi Nasıl Alınır Çiftçiler her yıl olduğu gibi sektöre katkılarından dolayı halen faizsiz hayvan kredisi tercih etmektedir. Hayvan kredisi denilince akla ilk gelen banka Ziraat’tir. Hayvan Kredisi Nasıl Alınır Bu banka, iş ve yatırım dönemi için hibe ile özel ve faizsiz krediler sunmaktadır. Hayvan Kredisi Nasıl Alınır Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için kredi kullanacak çiftçilere devletin verdiği 7 yıllık faiz desteği ile operasyonun ömrü boyunca kredi ve yatırımlarla ilgili tüm garip bilgileri sunmaya devam ediyoruz.

Resmi Gazete Faizsiz Hayvan Kredisi

İlk kez çiftçilik ve hayvancılık arayan çiftçiler, bu krediyle çalışmak istiyorlarsa, hangi bankaların hayvan kredisi sağladığını bilmelidir. Hayvan Kredisi Nasıl Alınır Bu sektörün ekonomiye yönelik banka kredileri, faiz oranları hakkında bilgi edinmesini ve gerekli tüm detayları öğrenmesini sağlayan şartlarda, Türkiye’nin büyük rolüne uygun olarak bankalardan en uygun faiz oranı olan bir çalışma yapmak.

 • Hayvancılığa yönelik faizsiz ve faizsiz krediler, çiftçilere en düşük faiz oranlarından kredi almada büyük kolaylık sağladığı için her zaman tercih edilmektedir.
 • Devlet faiz desteği ile ülkemizdeki çiftçilerden faizsiz hayvan kredilerini birleştiren Ziraat Bankası, bu yıl Resmi Gazetede yayımlanan faiz indirimi avantajı ile çiftçilere kredi sağlıyor.
 • Devlet faiz desteği ile sağlanan bu kredilerin faiz oranları çok düşüktür ve hatta belirli sektörlerde belirlenen kriterleri karşılamayan çiftçilere faizsiz kredi kullandırılmaktadır.
 • Birçok hayvancılık yatırımı, özellikle kadın ve 40 yaş altı genç girişimcilere faizsiz olarak sunulmaktadır.
 • Resmi Gazete’de yayınlanan faizsiz hayvancılık kredilerinin detaylarını incelersek;
 • Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere sübvansiyonlu faiz oranlarıyla yıllık olarak sağlanan krediler için geçerli faiz oranları belirlendi.
 • Ziraat TKK Bankası tarafından sağlanacak bu krediler kanunla sağlanmaktadır.
 • Resmi Gazete’de yayımlanan kararlar kapsamında faizsiz kredilerin geri ödeme usul ve esasları oluşturulmuştur.
 • Tüm çiftçiler, bu kriterleri karşılıyorlarsa, bankanın düşük faizli çiftlik ve hayvancılık kredilerinden yararlanabilirler.
Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

100.000 çiftçiye büyüme desteği, 500.000 düve, 500.000 hayvan yemi ve 6.000 liraya kadar yetiştiricilere destek gibi projelerden bahsedildi. Tarım ve Orman Bakanlığı, bu miktar için hayvan veya hayvan satın alınması için yıllık 30 000 ITL sübvansiyonu vermektedir. Ek olarak TKDK, geri ödemesiz IPARD ve IPARD2 projeleri için destek sunmaktadır.  Faizsiz hayvan kredisi nasıl alabilirim?

Hayvan kredisi veren bankalar gibi Ziraat Bankası da çiftçilere düşük faizlerle hayvan kredisi sağlıyor. Ziraat Bankası’nın diğer bankalara göre avantajı bir devlet bankası olması ve dolayısıyla devletin hayvan yetiştirmede nüfusu desteklemesidir. Arı, bıldırcın, ördek, devekuşu, kaz, tavuk gibi kümes hayvanları, koyun, kuzu, keçi veya inek gibi küçük baş, buzağı, düve, manda gibi süt veya çiftlik hayvanları için kredi alabilirsiniz. Ziraat Bankası, çiftçilerimize tarım kredisi dahil olmak üzere neredeyse sıfır faizle canlı hayvan, yem, traktör, motorin, alet ve malzemeleri satın alma imkanı sunmaktadır.

Hayvan Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

ÇKS’ye kayıtlı köylülerimiz, Ziraat Bankası niteliğini kazanmaları halinde çok düşük yıllık faiz oranlarıyla konut kredisi imkanından yararlanabilmektedir. Satın alınacak hayvana göre istenilen şartlar değişmekle birlikte hayvanı satın alacak yetiştiriciden aşağıdaki şartlar aranmaktadır.

 • Öncelikle başvuran çiftçilerin tescilli bir işletme belgesine sahip olması ve bu belgeyi istenen belgeler arasında sunması gerekmektedir. İsterseniz, içeriğimizden nasıl bir FRS belgesi alabileceğinizi öğrenin.
 • Devlet ve hayvan yardımı almak için bir şirket tescil belgesi de gereklidir. Bu belgeyi E-Devlet geçidi üzerinden indirebilirsiniz.
 • Bu belgelerin gereklerine ek olarak, çiftçilerimizin de belirli şart ve kriterleri karşılaması gerekmektedir. İstediğiniz terimlerle ilgili olarak bu terimleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz. Hayvancılık faaliyetlerinin yürütülebilmesi için, bankaya rehin verilen arazi, tarla, ev, arazi ve hayvancılık gibi taahhüt edilen değer karşılığında mülk ve varlıklara sahip olunması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin krediye olumlu yanıt alabilmesi için bankaların güvendiği kredi değerliliğinin yüksek olması, konunun temiz olması ve riske maruz kalmaması gerekmektedir. Kredi notu olmayan bankalar ile kredi notu düşük olan bankaların kredi söz konusu olduğunda onları olumlu derecelendirmediğini bilmek de önemlidir. Bu nedenle, başvuru sahibi düşük kredi notuna sahipse, risk almamaya dikkat etmelidir.
 • Çiftçilerin devlete karşı mali yükümlülükleri olmamalı ve temiz bir sicil tutmalıdır. Vergi faturanızı GİB üzerinden online olarak ödeyebilirsiniz.
 • Kredi limiti ve kullanılacak miktara bağlı olarak bankalar gerekli gördükleri takdirde çalışanlar için en az iki teminat isteyeceklerdir. Bu garantiler, devlet memurlarından daha üstün olmalı ve eşin rızasını almalıdır.

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır Hayvancılık kredisi, resmi gazete duyurusunda belirtilen cins ve özelliklere sahip olmalıdır. Çiftçiler, KOSGEB ve TKDK’dan hayvansal üretim için devlet desteği alıyor. Ancak, her hükümet yardımının farklı özellikleri vardır. Örneğin; KOSGEB, hayvancılık sektörüne hayvan alımı için değil, hayvancılık çiftliklerinin kurulması için hibe ve faizsiz kredi sağladığından, bu mekanizmaya verilen destek ile karıştırılmamalıdır. Ziraat Bankası çıkarlarının desteklenmesi.

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

Hayvancılık için devlet sübvansiyonları. Hayvan alımı için TKDK tarafından hibe verilmektedir. Destek ve ödemeler “tarım ve hayvancılık kredileri” adı altında yapılmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı, ödemeleri hayvan kredisi ve hayvan ödemesi şeklinde yapmaktadır.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? GÜNCEL

T.C. Ziraat Bankası, her banka paranın alınacağını garanti ettiği için hayvan kredisi vereceği çiftçilere sağladığı parayı garanti altına almak için de belirli koşullar belirlemektedir. Hayvan kredisi için başvuran çiftçimizin talep ettiği tutarda sabit ipoteği varsa, çalışan maaşlı iki kefil ve faizsiz hayvan kredisi gereklidir.

Başvurularda belirtilen tüm koşulları sağlayan çiftçilerin Ziraat Bankası’ndan nasıl hayvan kredisi alabileceğini adım adım anlatacak olursak;

 • Başvuru sahiplerinin kayıt belgeleri ile Ziraat Bankası şubelerine gelerek şubenin Tarım ve Zirai Krediler Daire Başkanlığından dönüşümlü olarak almaları gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi hareket halindeyken, sığır, koyun veya kümes hayvanları için kullanmak istediğiniz türlerden sorumlu kişiyi bilgilendirin.
 • Sorumlu memur, TC Kimliğinizi ve önce kredi notunuzu sorar.
 • Kredi notunuzu kontrol ettikten sonra kullanmak istediğiniz kredi tutarını ve kredi tutarını girmeniz istenebilir.
  Ne kadar kredi kullanmak istediğinizi belirledikten sonra kredi karşılığında gösterilebilecek mülk olup olmadığı ve ipotek edebileceğiniz ev, arazi ve hayvan olup olmadığı sorulacaktır. Bankaya teminat olarak gösterdiğiniz varlıklar bir acenteye devredilmelidir.
 • Mülkiyet beyanının ardından taşınır, taşınmaz malların değerlemesi süreci başlar.
 • Faizsiz hayvan kredisi almak ve çiftleştirmek isteyen yetiştiricilerimiz, hayvan işareti için kredi başvurusunda bulunduktan sonra hayvanları ve bakım evlerini incelemek için bir uzman gönderecek.
 • Bilgilendirilmiş onay alınır ve bilirkişi değerlendirmesi tarafından talep edilen hayvan kredisi şartları doğru ise, bu sefer firma garantileri ile sözleşmeler imzalanacak ve kredi en kısa sürede onaylanacaktır. bir mevduat hesabına aktarılır.
 • Bu adımları takip ettikten sonra yaklaşık 5 iş günü içerisinde Ziraat Bankası’ndan evcil hayvan kredinizi alacaksınız.
 • Hayvan kategorisine ilgi duyan tüm ırklar için Ziraat Bankası kredi hesaplamalarını bulabilirsiniz.

Devlet desteği sıfır faizli hayvancılık kredisine başvurmak için kalkınma ajanslarına, Ziraat Bankası’na ve özel bankalara başvurabilir, 7 yıl sonra faizsiz kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası TKK Sıfır Faizli Krediler

Resmi gazeteye göre Ziraat Bankası ve tarım kredi birlikleri% 100 faiz indirimi ile kredi vereceklerini açıkladı. Bu puanlar üç yıllık bir süre için verilir.

 • Yatırım ve işletme dönemlerinde süt, sığır ve karma çiftçilik kredilerinde sıfır faiz uygulanır. Kredinin üst limiti 25 milyon TL’dir.
 • Normal hayvansal üretim kredileri için üst limit 1.500.000 TL’dir. Bu kredilerin faiz oranı yatırım ve işletme dönemlerinde% 100’dür.
 • Kültür balıkçılığı kredisinin üst limiti 10 milyon TL’dir. Yatırım ve işletme kredilerinde faiz oranı indirimi% 50’dir.
 • Damızlık düveler için üst kredi limiti 10 milyon TL’dir. Düve kredisi yetiştiriciliği de yatırım döneminde sıfır faiz oranı ile kullanılmaktadır.
 • Büyükbaş Hayvancılığa yapılan yatırım% 90 olup, faaliyet dönemlerinde kullanılacak kredi% 100 oranında indirimdir. Kredinin üst limiti 10 milyon TL’dir.
 • Koyun yetiştiriciliği kredilerinin tavanı 15 milyon TL’dir. Yatırım döneminde 0 faiz oranı, işletme döneminde 0 faiz indirimi uygulanır.
 • Arıcılık sektöründe kullanılan kredi tavanı 2,5 milyon TL’dir. Şirkete% 80, yatırım dönemlerinde% 70 faiz indirimi yapılacaktır.
 • Kanatlı sektöründe kullandırılan kredilerin tavanı 5 milyon TL’dir. Yatırım döneminde% 25, ​​işletme döneminde% 50 azalır.
 • Kümes hayvancılığı kredi limiti 10 milyon TL’dir. Kredi, yatırım ve işletme döneminde% 75 faizle kullanılacak.
Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

Bu kredilere başvurmak için Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıt olmanız gerekmektedir. Kredi başvuruları şahsen Ziraat Bankası’na yapılır. Bankaya bir garanti ve üç yıllık bir bilanço vermelisiniz. Ne yazık ki, bir yetiştirme kurumundan zaten bir kredi aldıysanız, bu krediler için başvuramazsınız.

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası’ndan büyükbaş hayvan kredisi almak istiyorsanız faiz iadeli kredilerden yararlanmak için çözümde belirtilen belirli kriterleri sağlamanız gerekmektedir. Belirli kriterler olarak tanımlanmış; Bölgelerde öncelikli yatırımlar, bölünmüş faaliyet için satın alımlar, hayvan alımı, kendi kendine yem üretimi, mera kullanımı, genç çiftçiler, girişimciler koşulları sağladıkları takdirde% 100 indirimli ticari kredilerden ve %90 indirimli yatırım kredilerinden yararlanabilmektedir.

Küçükbaş Hayvan Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Bu kredilerle hayvancılığınız için finansal destek alabilirsiniz. Banka ayrıca çiftçilerden ve üreticilerden başvururken belirli belgeleri sağlamalarını isteyecektir. Bu belgeleri burada inceledikten ve gerekli tüm belgeleri aldıktan sonra bankaya gitmelisiniz.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’nın çiftçi ve çiftçilere 7 yıla kadar uzun vadeli kredi vermesi kararlaştırıldı. Çiftçiler bunun geri dönüşsüz bir seçenek olduğunu düşündükleri anda yatırımlarını kazanmazlarsa, kendilerine iki yıl teklif edilir. Kredinin faiz oranları, faiz oranı sübvansiyonunun cari yıllık faiz oranına eklenmesiyle ve bir ödeme planı oluşturularak hesaplanır. Ziraat Bankası’na iskontolu kullandırılan hayvan kredileri ve verilecek kredi hesaplamaları aşağıdaki gibidir.

Örneğin, bir hayvan kredisi için indirim yüzdesinin hesaplanması aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Ziraat Bankası’nda cari faiz oranı yıllık %10‘dur.
 • Yılda %50 destek verildiğinden;
 • Cari yıllık faiz oranı %5’in %10’u ve aylık faiz oranı %0.41‘dir.
 • Sonuç olarak, faiz oranı 60 aylık bir vadede %0,41’dir.

Hayvancılık Kredi Kanununda belirtilen belirli kriterleri karşılayan çiftçiler, 10 milyon TL üst limit, %90 faizsiz ve %100 faizsiz ek kriterleri karşılıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.