Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu (50.000 TL)

Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu (50.000 TL)

Bu yıl 2021’de de geçen yıl olduğu gibi 50.000 TL faizsiz tüm ustalara faizsiz kredi verilecek. KOBİ iadelerini tamamlayan esnafların başvurularını gönderdikleri internet adresi büyük olasılıkla 2021 sıfır faizli KOSGEB adresidir. Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu Koşulların değişmesi pek olası değildir. Buna göre esnafların KOSGEB üzerinden 50.000 liralık talep etme koşulları aşağıdaki gibidir.

50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Alma 2021 

Hemen hemen her yıl 2021 yılında, esnaflarımıza her yıl düzenli olarak verilen faizsiz işletme kredisi de verilmektedir. Ayrıca boyutuna bakılmaksızın 50.000 liraya kadar kredi kullandırıldı. Bu fırsatlardan yararlanmak isteyen esnafımızın birkaç küçük gereksinimi karşılaması gerekir. Uygun,

  • Esnaflarımızın ihtisas odasına kayıtlı olmanız gerekir. Sınıfınız bir ticaret odası ise, bir esnaf veya tüccar deposu ise, o odaya kaydolmanız gerekecektir.
  • İkinci olarak, devlet kurumundan vergi ödemeniz gerekmemesi bir ön koşul ve arzu edilir bir durumdur.
  • Türkiye’de veya Türkiye’de olmanız gerekiyorsa, KOSGEB şubeleriniz aracılığıyla Halkbank’tan faizsiz kredi aldı!

Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu Nereye Yapılır?

Halihazırda başvuran esnaflardan KOSGEB’e kaydolup bir KOBİ beyanını doldurarak bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmaları istenmiştir. Mevcut hesabı olan ustalarımızdan mevcut banka hesap özetlerini güncellemeleri istendi. Bu işlemler, tüm işlemlerin aynı anda yüklenmesi nedeniyle sistemin kapanmasına neden oldu. 2021 yılında faiz oranını desteklemek için 50.000 TL talepler bu sefer tersine işleme alınacak. Başka bir deyişle, bu sefer ilk önce departman tarafından oluşturulan web sitesine bir şikayet gönderiyorsunuz. Yetkiniz varsa, belirtilen işlemleri tamamlamanız istenecektir.

İnternet Üzerinden Faizsiz Kredi Başvurusu

KOSGEB, başvuruları daha yakından incelemek ve başvuru sahiplerini bilgilendirmek için http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ adlı bir web sitesi kurmuştur. Siteyi açtığınızda sayfada ekran görüntüsü gibi bir çerçeve göreceksiniz. Bu alana erişmek için KDV veya T.C. numaranızı giriniz Numaranızı kullanmalısınız. Bu numaralardan birini seçtikten sonra, kontrol etiketi üzerine geçerli başlangıç ​​tarihini girmeniz gerekecektir. Tarih şu forma girilmelidir: 1406199. Son olarak, aşağıdaki güvenlik kodlarını girerek web siteme giriş yapabilirsiniz. Küçük bir ekran göreceksiniz. Bu ekrandaki terimleri okuduğunuzu gösteren bir sonraki ekrana geçmeniz gerekecektir.

Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama 2021 GÜNCEL

Bilgi ekranınıza eriştiğinizde, mevcut sistem hakkındaki bilgilerinizi doğrulayın. Sistemdeki bilgileriniz yanlışsa, uygulamadan çıkın ve düzeltilmesi için en yakın servisle iletişime geçin. Mevcut bilgileriniz doğruysa, boş alanları resimde gösterildiği gibi doldurun. Ardından “Devam” diyerek isteği tamamlayabilirsiniz.

Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Sorgulama

Kazananlar, yukarıdaki adımlarda kayıtlı cep telefonlarına SMS gönderilerek bilgilendirilecektir. Faydalanıcılar bu kez TÜİK verilerine göre değil, yıllık geliri ve çalışan sayısı en düşük olanlardan başlayıp kademeli olarak büyüyor. Yılda 1 milyon TL’den fazla kazananlar ve 11 ve üzeri kazananlar bu desteği en son alacaklar.

Esnaf Kredisi Başvurusu Bankaya Nasıl Yapılacak?

Niteliklerden sonra, ana yararlanıcılar da yedek listesine alınacaktır. Yedek olarak kazananlara SMS ile bilgi verilecek ve kendi alanlarında destek alacak KOSGEB acentelerinin iletişim bilgileri de aynı SMS içerisinde yer alacaktır. Nedeni kısaca açıklanmalıdır. Esnafların değerini vurgulamak istiyorum ve KOSGEB’in size bu teşviki sadece bankalardan aldığınız paranın faizini desteklemek için sunduğunu söylemek istiyorum. Yani para yok. Para tamamen banka tarafından finanse edilmektedir ve bu nedenle paranın güvenliğinin sorumluluğu bankaya aittir. İşte kredi raporunuz bozulduğunda ne olacağına dair hızlı bir özet. Banka size paranın tamamını vermeyebilir! Ancak garantiye ihtiyacınız varsa KGF ve TESKOMB bu sefer yanınızda.

Düşük Faizli Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Artık neredeyse tüm bankalar, faizsiz olmasalar da 60 ayın düşük faiz oranlarıyla ticari krediler sunmaktadır. HALKBANK ticari kredi başvurusu şartlarını karşılamıyorsanız endişelenmeyin. Diğer bankalarla ticari kredi seçeneklerinden yararlanabileceğinizi bilmenizi isterim. Bankaların hem büyük hem de küçük tüm yatırımcılara aynı koşullarda ticaret finansmanı fırsatları sunduğunu hatırlatmama izin verin. Peki, HALKBANK’ın imkanlarından yararlanamayanlar için bu ay en iyi işletme kredisi seçenekleri hangi banka? Gelin bu kredinin sunduğu imkanlara bir göz atalım.

  • % 1,67 ESNAF KREDİSİ veren HALK Bank’ı öneriyoruz. Yatırımcılara 36 ay boyunca maksimum likidite sunsa da, faiz oranları birçok bankadan çok daha cazip. Bu nedenle size bu bankayı önerdik ve bir ödeme planı hesapladık.

Türkiye Halk Bankası 36 Ay Vadeli KOBİ Kredi Hesaplama Tablosu

Kredi Aylık Ödeme Toplam Maliyet
20.000 TL 785,16 TL 28.265,88 TL
30.000 TL 1.177,74 TL 42.398,75 TL
40.000 TL 1.570,32 TL 56.531,62 TL
50.000 TL 1.962,90 TL 70.664,52 TL
60.000 TL 2.355,48 TL 84.797,58 TL
70.000 TL 2.748,06 TL 98.930,34 TL
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.