Esnaf 500 Bin TL Kooperatif Kredisi ve 200 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Esnaf 500 Bin TL Kooperatif Kredisi ve 200 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Esnaflar destekli kredi birlikleri ve Halkbank’ta esnaflara özel olarak belirlenen düşük faizli esnaf kredi limitleri artırıldı. Alınan bilgilere göre toplam 3 yeni kredi artırıldı. Esnaf 500 Bin TL Kooperatif Kredisi ve 200 Bin TL İhtiyaç Kredisi Sonuç olarak, esnaflar 10 yıllık iş kredisi kullanırken 500.000 TL’ye kadar kullanabilirler. Esnafların yeni otomobil satın almak için kullandıkları otomobil kredisi için 500 bin lira, TESKOMB ve Halkbank’ın önceki yıllarda sunduğu ticari kredilerin düşük faiz oranı 150 bin lira olacak ve 2021 yılında 200 bin liraya ulaşabilir. Esnaflara sunulan bu krediler hakkında detaylı bilgi için lütfen makalemize bakın.

Esnafa Düşük Faizli 200 Bin TL Esnaf Kredisi

Son yıllarda sendika ve kredi birlikleri ile Halkbank tarafından 2021 yılına kadar üç yıl vadeli ve 150.000 TL limitli esnaf kefalet kredisi kısıtlamaları 200.000 TL’ye çıkarılmış ve şartlar artırılmıştır. 3 ila 5 yıl.

Esnafa 500 Bin TL. Limitli Kredi 2021

Esnafların seveceği bir başka kredi de yeni araba satın almaktır. Esnaf, yeni sıfır mil ticari araç satın almak için Esnaf Teminat Kredi Birlikleri ve Halkbank aracılığıyla düşük faizli 60 ay 500.000 TL oto kredisi kullanabiliyor. Kredi vadesi 5 yıl (60 ay) ile sınırlıdır. Sendikalar ve kredi birlikleri tarafından kullanılan 500 bin Türk lirası otomobil kredisinin, bankaların verdiği kredi faiz oranlarının altında olması bekleniyor.

Ticari araç banka kredilerine baktığınızda faiz oranları yüksek. Bankalar araç satın almak için bankalara baktıklarında 4 yıllık ticari araç kredisi geri ödeme seçeneği sunarken, bazı bankalar sadece 36 ay teklif veriyor. Öte yandan Halkbank, esnaf kefalet kredi birlikleri ile esnaflara ticari araç kredisi için toplam 60 ay başvuracak ve faiz oranı mevduat faizine göre hesaplanacak. Böylece kamyon, minibüs, otobüs ve otomobil satın almak için 500.000 TL’lik araç kredisi kullanılıyor ve ödeme planı aylık % 0,37 oranında hesaplanıyor. Genel olarak taşıt kredilerine uygulanan faiz oranları dikkate alındığında TESKOMB’un kullandığı kredi en uygun kredi türüdür. Esnaf 500 Bin TL Kooperatif Kredisi ve 200 Bin TL İhtiyaç Kredisi Yatırımcılar tarafından vade sayısını değiştirmeden sabit olarak yıllık% 4,5 faiz oranı kullanılır. TESKOMB kredi çeşitlerini ve faiz oranlarını buradan görebilirsiniz.

500 Bin TL Esnaf Kredisi 2021

Sadece esnaflara kullandırılabilen krediler için 500.000 TL’ye kadar kredi iş satın almak için kredi olarak sunuluyor. Sonuç olarak, esnafalar yeni iş veya iş satın alırken esnaf kefalet kredi birlikleri ve Halkbank ile birlikte 500.000 TL gibi düşük faizli iş satın alırken krediyi kullanabilirler. Bu kredi için belirlenen maksimum limit 500.000 TL’dir. Vade sayısına bakarsanız, kredi 10 yıl (120 ay) üzerinden hesaplanır. Örneğin, yeni iş kuran esnaflar 500.000 TL limitli bir işletmeye 10 yıl süre ile sahip olabilir ve ücretlerini düşük faizle ödeyebilirler.

Esnaf 500 Bin TL Kooperatif Kredisi ve 200 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Esnaf 500 Bin TL Kooperatif Kredisi ve 200 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Yeni bir iş açmak isteyen esnaflarımız, bankaların maksimum kredi limitini belirlediği ev kredilerini tercih ettiler. Ev kredilerindeki yüksek faiz oranları nedeniyle, yeni iş için borçlanan esnaflar yüksek faiz oranlarıyla ödeme yaptı. İpotek faiz oranları dikkate alındığında,% 0,95 faiz oranındaki kredi geri ödemesi, esnafa garanti edilmesi gereken 500.000 TL krediyi aştı. Teskomb, esnaflara bu sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için bir tür kredi sunar. Üye işyerleri 10 yıl vade ve 500.000 TL limit ile uygun fiyatlarla aylık ödeme yapabilirler. Ticari kredi birliklerinin 12 aydan uzun ve 12 aydan uzun krediler için teminatlardan uyguladıkları faiz oranı yılda % 4,5, ayda % 0,37’dir. Esnaflar , aylık % 0,37 faiz oranı ile 500.000 TL’ye kadar iş almak için kredi kullanabilirler.

500 Bin TL. İşyeri Satın Alma Kredi Şartları

İstihdam kredisi almak isteyen esnaflar, teminatlı ticari kredi birliklerine üye olmalıdır. Bir satıcı tarafından garanti edilen bir krediye başvuran herkes, işbirliği ortaklarının belirli koşullarını karşılamalıdır. Kullanıma hazır olma şartları aşağıda sıralanmıştır.

 1. Başvuru sahibinin herhangi bir vergi yükümlülüğü olmamalıdır.
 2. Garanti yükümlülüğü kredi tutarına tahsis edildi.
 3. Borç alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri olan KKB notunun bu krediden yararlanırken yüksek olması en doğrusudur.
 4. Yıllık gelir / gider oranının yüksek olması bekleniyor.
 5. Başta da belirtildiği gibi, Ticaret ve Sanayi Odası’ndan kredi başvurusunda bulunan kişinin kayıt yaptırması gerekmektedir.
 6. Esnaflar, kooperatif tarafından belirlenen sınırlar içinde faaliyet göstermelidir.

Bu koşulları sağlayan esnaflara ESKK kooperatiflerine ortak olurlar. Bir kooperatifin ortağı olmak için, ayrıca bir başvuruda bulunmalısınız. İlgili esnaflara, daha sonra TESKOMB tarafından kullanılacak olan 500.000 Türk Lirasına kadar kredi kullanabilir.

Esnaf Kefalet Başvurusunda gerekli olan bilgiler hakkında daha fazla bilgi için lütfen ” Esnaf Odası Kayıt Belgeleri Nelerdir? Güncel Tarife ” başlıklı makalemize bakın.

İşyeri Satın Alma Kredisi Başvurusu Nereye Yapılır?

İşletme kredisi kullanmak isteyen esnaflar için nereye başvurulacağı hakkında bilgi için makalemizin geri kalanına bakın. Esnaf 500 Bin TL Kooperatif Kredisi 200 Bin TL İhtiyaç Kredisi Kredi başvuruları, doğrudan esnafın yeni veya kullanılmış işletmelerle ilişkili olduğu ticaret birliğine yapılmalıdır. Kredi için başvuran bir esnaf da başvurunun gerekliliklerini karşılamalıdır. İşyerinde vasıflı tacir alım teklifleri Oda tarafından onaylandıktan sonra talep Halkbank’a iletilir. Bundan sonra süreç başvuru sahibi ile Halkbank arasında gerçekleşir. Halkbank aşağıdaki belgeleri talep etmektedir:

 • Başvuru sahibinin Türk kimliği,
 • Alınan eserin tapusu,
 • Kredi başvurusu için gerekli tüm belgelerin imzası

bankadan talep edildi. Kredi başvurusunun onaylanmasından sonra en geç 5 iş günü içerisinde para hesabınıza aktarılacaktır.

Halkbank, üye işyerleri aracılığıyla kredi birlikleri teminat altına almanın yanı sıra, üye işyerlerine 500 bin TL kredi verecek ve üç tür faizsiz kredi sunacak. Bu;

 • Kaybolmaya yüz tutan meslek kolları için kredi,
 • Ustalık belgesine sahibi olup yeni işyeri kuracak olan girişimci esnaf ve sanatkarlara özel kredi,
 • Genç girişimci esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak olan kredi.

500.000 TL limitli iş kredisi almak istiyorsanız, kooperatife üye olup halihazırda kooperatife üye değilseniz 500.000 TL kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi 2021 Şartları

Halkbank Araç Kredisi Faiz Oranları 2021

Halkbank, tüm vatandaşlara Yeşil Işık adında araç kredisi paketi sunuyor. Bu paketi kullanmak için işbirliği ortağı veya esnaf olmanıza gerek yoktur. Yeni ve kullanılmış araç veya ticari araç satın alırken tüm vatandaşlar bu krediden yararlanabilir. Ancak bu kredinin aylık faiz oranının garantiden çok daha yüksek olduğu söylenmelidir.

Bir vatandaşa 5 yıla kadar 20.000 lira kredi verilebilir. 105 TL kayıt ücreti ödeyen başvuru sahibi aylık% 1,02 faiz öder. Hesaplama sonucunda 5 yıl süreyle 20.000 lira tutarında otomobil kredisi alan bir vatandaş;

 • Aylık ödeme; 472,53
 • Tam geri ödeme; 28.351,80

Ancak bu kredinin ESNAF KEFALET ile garanti altına alındığına inanıyorsanız ve kooperatif faiz ayarlaması yapmıyorsa, hesaplama aşağıdaki gibi olacaktır:

 • Aylık ödeme tutarı; 462,09 TL.
 • Ödenecek toplam tutar; 22 180,34 TL.

Esnaf Kefalet ve diğer bankalar garantisinde aylık ortalama en az 100 TL. Bir ARAÇ KREDİSİ için geri ödeme miktarındaki fark, anapara ve faiz miktarına bağlıdır. Halkbank, üye firmalarına faizsiz kredi imkanı sunuyor. Şartları okuyun, kredi alın!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.