Devlet Destekli Elektrik Üretimi Hibesi 2021 (GES PROJELERİ)

Devlet Destekli Elektrik Üretimi Hibesi 2021 (GES PROJELERİ)

Son yıllarda güneş enerjisi sistemlerinin kurulduğu tarlalar ve alanlar gördük. Devlet Destekli Elektrik Üretimi Hibesi Kamusal güneş modülleri için sera gazı emisyonları teşvikleri devam edecek. Enerji, kamu arazisine ve özel alanlara kurulan güneş panellerinden üretilir ve güneş enerjisi üretimi yatırımcılar için popüler bir meslek haline gelmiştir. Güneş enerjisi hibe desteği 2021 TKDK güneş enerjisi desteği YENİLENEBİLİR enerji hibe destekleri 2021 KOSGEB yenilenebilir enerji Desteği TTGV güneş enerjisi Destekleri Güneş enerjisi teşvik verilen iller 2021 Güneş tarlası kurmak istiyorum KOSGEB güneş enerjisi Teşvik

Devlet Destekli Elektrik Üretimi Hibesi 2021

Güneş enerjisine yatırım yaparak elektrik üretme konusunda yardım arayan girişimciler, 2021 yılında güneş enerjisinden elektrik üretmeye yönelik devlet teşvikleri verilmektedir. Güneş sübvansiyonunu desteklemek için hangi koşullar geçerli, iller 2021’de teşvik alacak, çatılarda elektrik üretimi için teşvikler, örneğin güneş enerjisi için TKDK desteği almak için, 2021 yenilenebilir enerji sübvansiyonları içeriğimizde yer alıyor.

Yenilenebilir Enerji Hibeleri 2021

Günümüzde organize sanayi bölgelerindeki ve üretimdeki artış nedeniyle elektriğe olan bağımlılığımız her geçen gün artıyor. Ülkenin birçok yerinde barajlar, yel değirmenleri ve solaryumlar kuruldu. Bunun en önemli nedeni, üretimi canlandıran elektrik kayıplarının devlet tarafından ortadan kaldırılmasıdır. Kendi enerjinizi üretme girişimidir. Yatırımcıların işi olduğu sürece devlet üretilen elektriği tüketici olarak satın alır.

Devlet Destekli Güneş Paneli Nasıl Alınır?

 • Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Teşkilatı (KOSGEB), KOBİ’lerde enerji verimliliğine destek.
 • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Teşkilatı (TKDK).
 • Türkiye Teknoloji Geliştirme Fonu (TTGV Yeni Çevre Desteği) bölgeyi enerji verimliliği, yenilenebilir enerjiler ve çevre teknolojileri alanlarında desteklemektedir. Detaylar için tıklayın!
 • Tursef destekli güneş paneli

KOSGEB Elektrik Üretimi Destekleri

KOSGEB, geri ödemesiz enerji verimliliği hibesi vermektedir. KOBİ’ler 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında lisanslı şirketlere verilmektedir.

 • Detaylı ve ön araştırma,
 • VAP projesi için enerji yöneticilerine danışmanlık ve eğitim desteği sağlar (Verimlilik Proje Desteği).

Bu kapsamda yukarıdaki hizmetlerden yararlanmak isteyen ustalarımız KOSGEB tarafından üretilecek elektrik için başvuruda bulunabilirler.

KOSGEB’in enerji üretimi alanındaki bu desteği 3 yıl sürüyor. Devlet Destekli Elektrik Üretimi Hibesi Destek, onay aşamasından sonra yürürlüğe girecektir. KOSGEB, 1. ve 2. bölge için % 50 hibe ödüyor. 3. ve 4. bölgelerde desteğe ihtiyacı olan ustalarımız sübvansiyonun % 60’ını alabiliyor. KOSGEB güneş enerjisi destek üst limiti iade edilmez 30.000 Lira’dır.

Ön çalışmada belirtilen destek miktarları:

 • 200-500 TEP için 1500 TL.
 • 501 ve üzeri için 2000 Türk Lirası.

Ayrıntılı çalışma için miktar:

 • 200-500 TEP için 15.000 TL.
 • 501 ve üzeri için 20.000 Türk Lirası.

Verimliliği artırmak için proje desteğinin kapsamı:

 • 200-500 TEP için 3000 TL.
 • 501 ve üzeri için 5000 Türk Lirası.

Enerji yöneticilerinin eğitiminde destek:

 • 200 ve üzeri için 3000 Türk Lirasıdır.

Tarım Orman Bakanlığı %50 Elektrik Hibe Desteği 

Tarım ve Orman Bakanlığının 1 Ocak 2021-31 Aralık 2025 tarihleri ​​arasında kırsal alanların ekonomik, sosyal ve altyapısal gelişimini sağlamak için tarımda yaptığı ekonomik yatırımlar kapsamında, tarım ve tarım dışı sektörde istihdamın artırılması ve tarım dışı sektörün artırılması, ve tarımsal ürünlerin işlenmesiyle ilgili gelirin farklılaşması. Devam eden bir yatırım durumunda, yenilenebilir kaynaklardan lisanssız ısı veya elektrik üreten tesislere yapılan yatırımlar için hibeye dayalı proje tutarının üst limitinin % 50’sine kadar hibe verilmektedir. Kırsal kalkınma yatırımları için enerji kaynakları, jeotermal ve biyogaz ile güneş ve rüzgar enerjisinden izinsiz elektrikten elektrik üreten sistemler. Detay.

Elektrik Üretimi Hibesi

Elektrik Üretimi Hibesi

 Güneş Enerjisi Destekleri TTGV

Türk Teknoloji Geliştirme Fonu bu alanda destek almaktadır. Fonun temel amacı, enerji verimliliğini artırmak için finansal yatırımın önündeki engelleri aşmaktır. Bu kapsamda TTGV faizsiz kredilerle enerji verimliliğini desteklemektedir.

Ayrıca TTGV, yüksek enerji maliyetlerini düşürmeyi ve bu alandaki projelere uygun koşullarda uzun vadeli destek sağlamayı taahhüt etmektedir. Ek olarak, çevre dostu teknolojiler kullanılarak zanaatkarlarımızın (KOBİ’ler) rekabet gücü artırılmalıdır.

 • TTGV, bir buçuk yıldır enerji verimliliği yatırımlarını desteklemektedir.
 • 1 milyon dolar var ve alt limit 100.000 dolar.
 • Fon, proje bütçesinin yarısına kadar% 50 faizsiz kredi sağlayabilir.

(SPP) Elektrik üretimi için desteğin geri ödenmesi;

 • Toplam geri ödeme süresi 4 yıldır. Bu dört yılın ilk yılı ödemesiz dönemdir. Krediye faiz uygulanmaz. 4 yıl sonra geri ödenen kredi 36 taksitle geri ödenir.
 • TTGV, yardım tutarının% 6’sını hizmet bedeli olarak almaktadır. Vakıf, bu alanda desteğe ihtiyaç duyan şirketlerde yenilikçi ve / veya ileri teknolojilerin kullanımına olduğu kadar yerel teknoloji ve cihazların kullanımına da büyük önem vermektedir.
 • Enerji panellerinin montajı özel veya kamu arazisi üzerine yapılabilir. Devletten arazi kiralamak isteyebilirsiniz.
 • Destek için geri ödeme süresi 4 yıldır.

Türkiye Kalkınma Bankası Enerji Üretimine Devlet Destekleri GES Projelerine Teşvik ve Hibe

Devlet Destekli Elektrik Üretimi Hibesi Türk özel sektör kalkınma bankası, yenilenebilir enerji üretimi ve yatırımı, enerji verimliliği ürünleri, inşaat maliyetleri ve ilgili danışmanlık hizmetlerinin finansmanına para yatırmanın farkına vardı. Dünya Bankası’nın enerji verimliliği kredisi 50 milyon dolardır. Bu kredi tutarı yatırım tutarının maksimum % 75’ine tekabül etmektedir. Proje, sermayenin en az % 15’ini gerektiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Devlet Destekli PTT Elektrik Parası Yardımı Nasıl Alınır?

Güneş Paneli devlet desteği Yenilenebilir enerji hibe destekleri 2020 Güneş Paneli devlet desteği 2021 TKDK güneş enerjisi desteği Güneş enerjisi hibe desteği 2021 Güneş enerjisinden elektrik üretimi devlet teşviki 2021 TKDK güneş enerjisi desteği 2021 Elektrikciler hibe desteği

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.