100 Bin TL Hibe Şartları 2021 KOSGEB Kredisi

100 Bin TL Hibe Şartları 2021 KOSGEB Kredisi

KOSGEB bursuna başvuru koşulları, yaş sınırı ve kimdir? Girişimcileri faizsiz kredilerle kurtaran KOSGEB, işlerini büyütmek isteyen yeni girişimcileri ve işletmeleri destekler ve teşvik eder. Girişimcilere 2021’de geri ödemesiz hibe imkânı sunuyor. Ayrıca sağlam bir iş planı olan ve iş fikrini hayata geçirmek isteyen 18 yaş üstü tüm girişimciler 60.000 TL’ye varan hibe alıyor. Tabii ki durum bu; Bu herkese hibe verileceği anlamına gelmez. 100 Bin TL Hibe Şartları yazımızda KOSGEB hibeleri ile kendi işini kurmayı hayal edenlerin karşılaştığı en garip sorunlardan birini kısaca açıklamaya çalışacağız. 100 bin TL hibe şartları KOSGEB KOSGEB destek şartları KOSGEB kredi başvurusu KOSGEB DESTEKLENEN Sektörler KOSGEB Destekleri KOSGEB başvuru KOSGEB kadın Girişimci desteği şartları 2021 KOSGEB hibe başvuru koşulları ve daha fazlası için bu makaleye göz atın.

KOSGEB Hibe Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Faizsiz krediler veya KOSGEB tarafından tanınan diğer avantajlardan farklı olarak, KOSGEB eğitimi almak isteyen yeni girişimcilerin öncelikle KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik kursunu, yani KOSGEB tarafından her yıl belirli tarihlerde düzenlenen KOSGEB eğitim kurslarını almaları gerekmektedir.

Bu eğitimi başarıyla tamamlayan girişimciler, iş planı KOSGEB tarafından onaylanan eğitim sonrası girişimcilik sertifikası almaya hak kazanırlar. KOSGEB bursuna başvurma hakkına ve fırsatına sahipsiniz.
Bununla birlikte, hibe arayanların belirli niteliklere sahip olması beklenmektedir. Kullanım şartlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmak.
 • PKK, PYD, FETÖ vb. Yasadışı suç örgütlerine katılmayın.
 • KOSGEB tarafından desteklenen sektörler hakkında iş fikrine sahip olmak
 • Uygulamalı girişimcilik konusunda KOSGEB eğitiminin tamamlanması.
 • KOSGEB iş planının onaylanması.
 • KOSGEB veri tabanına kayıt
 • KOSGEB beyanının tamamlanması ve onaylanması

Yukarıdaki prosedürleri tamamladıktan sonra diğer KOSGEB hibeleri gibi KOSGEB hibelerine başvurabilirsiniz.
KOSGEB hibelerinden nasıl yararlanabileceğinizi adım adım şu şekilde özetleyebiliriz:

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2021

Daha önce de belirtildiği gibi, hibe için başvuran girişimcilerin öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimi için başvurmaları gerekir. Bugün eğitim talepleri e-devlet üzerinden geliyor. Hala bir e-devlet şifreniz yoksa çok uygun bir ücret karşılığında size en yakın PTT’den bir tane alabilir ve uygulamalı girişimcilik eğitimine başvurabilirsiniz. 100 Bin TL Hibe Şartları Ancak eğitim kurslarının düzenli aralıklarla yapıldığını hatırlatmak isteriz. Bu nedenle, KOSGEB eğitim kursları için son başvuru tarihlerine uymanız önemlidir.

Genç Girişimcilere Devlet Desteği (KOSGEB)

Bu aşamada ildeki KOSGEB servis merkezlerini veya İŞKUR ofislerini arayarak eğitim soruları başladığında, eğitimin nerede yapılacağını ve ilginizi çeken diğer konuları yetkililerle kontrol edebilirsiniz; “Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” ve “İleri Girişimcilik Eğitimi” olmak üzere iki sınıfta yürütülmektedir. Herhangi bir girişimcilik eğitimi kursu almadan önce, geleneksel bir girişimcilik eğitimi kursu aldığınızdan emin olun.

DİKKAT! Uzaktan eğitim sistemi aynı zamanda bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan girişimcilik eğitimi alma fırsatı da verir. Kurslar tamamen ücretsiz olduğu için sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Yeni Girişimcilik Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB ile e-KOBİ’ye kaydolduktan sonra, KOSGEB sayfasındaki materyalleri kullanarak yeni girişimcilik destek programına başvurabilirsiniz.

 • Tamamen online olarak doldurmanız gereken başvuru formunu ve doldurduğunuz diğer ekleri bağlı olduğunuz KOSGEB yönetimine göndermeniz gerekmektedir.
 • KOSGEB, gönderilen başvuru formlarını değerlendirdikten sonra, başvurunuzun başarılı olması durumunda iş planınızı KOSGEB’e iletebilmeniz için sizi kurul kararının verileceği adrese davet edecektir.
 • Sunum tarihi, yeri ve saati, e-posta adresi, telefon numarası vb. Size posta ile gönderilecektir. Başka bir deyişle, iş planınızı ve sunumunuzu doğru bir şekilde hazırlamak için bolca vaktiniz var.

DİKKAT! Henüz şirketinizi kurmadıysanız, e-devlet üzerinden şifrenizi girerek yeni kurumsal destek programına katılım başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu değerlendirdikten sonra yönetim kurulu, iş planınızı onaylayıp onaylamadıklarını size bildirecektir. Bu işlemden sonra en geç 90 gün içinde KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız ve kalan adımları tamamlamanız gerekmektedir.

2021 KOSGEB Maaş Desteği Ne Kadar, Nasıl Alınır?

Geçen yıl yeni bir iş kuran herkes, yeni bir girişimci olarak da uygulamalı girişimcilik eğitimine katılabilir ve KOSGEB hibelerinden yararlanabilir. Özetle, bir yıldır çalışan firmalara olduğu kadar henüz işine başlamamış olanlara da hibe verilebileceğini söyleyebiliriz.

KOSGEB Veritabanına Nasıl Kayıt Olunur? 

Eğitimi başarıyla tamamlayan, girişimci sertifikası alan ve iş planını onaylayanların bir sonraki adımda KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları gerekmektedir. Bu aşamada, yeni girişimcilerin kendi işini ilk kuranlar olması da önemlidir. Çünkü KOSGEB veri tabanına sadece TC’nizi ve başlangıç ​​tarihinizi belirterek başvurabilirsiniz. Yani KOSGEB desteği ile iş kurmak istiyorsanız; Yeterli sermayeniz yoksa ilk aşamada KOSGEB’den hibe alamayacağınızı belirtmek isteriz.

 • Çünkü KOSGEB, işinizi kurduktan sonra işletmeniz için tüm makineleri, cihazları vb. İhtiyaçlarınız karşılandıktan sonra KOSGEB’e fatura gönderirseniz, bir hibe alacaksınız. İşletmenizi KOSGEB ile yürütmeyi ve yürütmeyi planlasanız da, önce tüm kurulum maliyetlerini ödemeniz gerekecektir.
 • KOSGEB veri tabanına kaydolduktan hemen sonra KOBİ beyanını tamamlamalısınız. Başvurunuz kabul edildikten sonra, hibe dahil olmak üzere ihtiyacınız olan destek için başvurabilirsiniz.
100 Bin TL Hibe Şartları

100 Bin TL Hibe Şartları

KOSGEB Hibe Kredi Yaş Sınırı 2021

 • Hibe almak için yaş sınırı yoktur. Alt yaş sınırının 18 olduğunu söyleyebiliriz. Üniversite mezunlarının yanı sıra ilkokul mezunları da burs ödeyebilirler.

Kosgeb Hibe Kredi Kimlere Veriliyor?

 • Girişimciliği oluşturan yeni iş fikirlerini uygulamaya yönelik hibe almak için belirli sektörlerde çalışan bir işletme kurucusu olmanız gerekir.
 • Madenler ve taş ocakları, gıda üretimi vb. desteklenen sektörlerde. imalat, toptan ve perakende ticaret, inşaat vb. Endüstri örnek olarak verilebilir.
 • KOSGEB tarafından tahsis edilen sektörlerin tam listesine BURADAN  erişebilirsiniz.
 • KOSGEB hibe başvurunuz yetkili bir banka tarafından kabul edilirse donanım, yazılım, ofis donanımı desteği, temel yatırım desteği vb. Yardım alabilirsiniz.

KOSGEB Hibe Kredi Miktarı Ne Kadar?

Yeni Girişimciliği Destekleme Programı kapsamında sübvansiyonlu krediler 60.000 TL’ye kadar şirketlere kullandırılıyor.

 • 60 BİN TL; Kuruluş dönemi makine, teçhizat, yazılım ve büro malzemesi olarak 2 bin TLLIK, işletme giderleri desteği olarak 30.000 TL tutarında iş kurma desteği 3 farklı başlık altında verilmektedir.
 • Adı geçen girişimci kadın, gazi, engelli veya birinci derece şehit ise alabileceği yardım miktarı artar. 100 Bin TL Hibe Şartları
 • Ayrıca şirketler, 100.000 TL‘ye kadar ödeme ile maddi duran varlık yatırımları şeklinde destek alma seçeneğine sahiptir. Faiz hariç 100.000 TL’lik temel yatırım hibelerinin en geç 2 yıl içinde ödenmesi gerekmektedir.

Kosgeb Hibe Kredi Geri Ödeme

Kosgeb, krediyi geri ödeme yöntemi olarak faizsiz kredi sunuyor. Banka sözleşmesinden çekilen hibe ödemelerinin, yardımcı kredinin alındığı bankaya havale edilmesi gerekmektedir. KOSGEB kredileri için geri ödeme sürecinde belirtilen depozito tutarı, kayıt olduğunuz bankaya havale edilecektir. Geri ödeme sürecinde ödemeler 3 ayda bir eşit taksitlerle yapılacaktır. 10.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar çekilen krediler 3 ay eşit taksitlerle geri ödenmektedir.

Kosgeb Hibe Kredi Son Başvuru Tarihi

KOSGEB hibesi için son başvuru tarihi düzenli olarak uzatılmaktadır. Kredi başvurusu için son tarih düzenli olarak KOSGEB tarafından duyurulur. Yeni bir başvuru yapıldığında resmi internet sitesinde ilan edilecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.